„Microsoft“ pristatė operacinę sistemą „Windows 10“

Publikuota: 2014 m. spalio 1 d. trečiadienis

Kompanija „Microsoft“ pirmą kartą viešai pristatė naują operacinę sistemą „Windows 10“, kurios ankstyva „Technical Preview“ versija taps prieinama visiems nuo spalio 1 dienos. Bendrovė taip pat pranešė apie „Windows Insider Program“– didžiausią atvirą programą, kurios dalyviai bendromis jėgomis testuos ir tobulins „Windows“, kad ji atitiktų visų poreikius.

„Windows 10“ prisitaikys prie vartotojų naudojamų įrenginių: nuo „Xbox“ iki kompiuterių, telefonų ir planšetinių kompiuterių bei įvairių mažų prietaisų. Ši „Windows“ versija veiks didžiausiame įrenginių skaičiuje per jos istoriją, apimant daiktų internetą ir verslo duomenų centrus visame pasaulyje. „Microsoft“ taip pat pristato bendrą programėlių platformą jų kūrėjams, o programėlės bus prieinamos visiems įrenginiams iš vienos parduotuvės.

„Windows 10“ siūlo aukštą, verslo reikalavimus atitinkantį saugumo lygį, įrankius apsaugoti asmeninius ir kitus duomenis. Be to, įdiegta naujų būdų, kaip apsisaugoti nuo duomenų praradimo, naudojant specialius virtualius konteinerius ir duomenų atskyrimą programėlių ar failų lygmenyje.

Nuo šiol atnaujinti savo operacinę sistemą bus paprasčiau, o scenarijaus „ištrinti viską iki nulio ir įrašyti naują operacinę sistemą„ tiesiog nebeliks. Verslo klientai galės lanksčiau pasirinkti, kaip skubiai jie nori įdiegti naujausias inovacijas bei turės galimybę dar labiau daryti įtaką, kalbant apie tolimesnį „Windows“ plėtojimą. Be to, bendrovės galės pritaikyti programėlių parduotuvę pagal savo poreikius.

Antradienį pristatytoje ankstyvoje „Windows 10“ versijoje vartotojai gali išvysti kelias pagrindines naujoves:

– Išplėstą „Start Menu“. Visiems pažįstama „Start Menu“ sugrįžta ir leidžia vienu paspaudimu pasiekti dažniausiai naudojamus failus bei funkcijas. Taip pat ji siūlo naują erdvę, kurią galima užpildyti mėgstamiausiomis programėlėmis, kontaktais ir portalais;

– Programėlės gali veikti lange. Programėlės iš „Windows Store“ nuo šiol atsidaro ta pačia forma, kaip ir įprastos, įdiegtos rankiniu būdu. Jų langų dydis, vieta ekrane gali būti keičiami. Taip pat trijų įprastų mygtukų pagalba jos gali būti sumažintos, padidintos ar išjungtos;

– Patobulintas „Snap“ įrankis. Nuo šiol dirbti su keliomis skirtingomis programomis bus paprasčiau – atsirado galimybė paprastai vienu metu rodyti keturių programų langus. Be to, „Windows“ galės pateikti pasiūlymus, kaip geriau išnaudoti laisvą ekrano vietą;

– Naujas „Task View“ mygtukas. Šis mygtukas, esantis ant užduočių juostos (angl. task bar), parodo visas įjungtas programas ir atidarytus failus bei leidžia greitai juos pasiekti ir vienu paspaudimu pereiti prie kitų virtualių darbastalių;

– Keli darbastaliai. Vietoj to, kad visos programos užimtų vieną ekraną, atsirado galimybė sukurti kelis skirtingus, virtualius darbastalius, pavyzdžiui, vieną darbui, kitą poilsiui.

Kartu su „Windows 10„ buvo pristatyta ir „Windows Insider“ programa. Jos dalyviai galės užmėgsti dvipusį dialogą su bendrove, išreikšti savo pastabas ir nuomonę apie ankstyvas, vis dar tobulinimas „Windows 10„ versijas. Bendravimas vyks per specialią „Windows Feedback“ programėlę, kuris leis pateikti savo pasiūlymus ir pastabas. Taip pat su „Microsoft“ inžinieriais ir kitais programos dalyviais bus galima diskutuoti „Windows Technical Preview“ forume.

Vaizdo klipą, supažindinantį su naująja „Windows" versija, rasite čia.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »