„Microsoft“ pristatė skaitmenizuotą jutiklinę apyrankę

Publikuota: 2012 m. lapkričio 10 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

„Microsoft“ pristatė naujus žmonių riešams skirtus jutiklius, kurie suformuoja naudotojo rankų 3D modelius realiuoju laiku. Šis skaitmeninis prototipas – tai didelių pastangų rezultatas, siekiant sukurti mobilųjį prietaisą, kuris leistų jo savininkui kontroliuoti įvairius įrenginius, naudojant tik gestus.

Skaitmeninis jutiklis sukurtas „Microsoft“ informatikos laboratorijoje Kembridžo universitete, padedant Newcastle universiteto ir Kretos universiteto mokslininkams. Jis buvo pristatytas konferencijos vartotojo sąsajų technologijos metu Masačiusetse, o po to apie jį išplatinta informacija internete.

Įrangos komplektą sudaro infraraudonųjų spindulių (IR) lazeris, kuris spinduliuoja ploną liniją vartotojo ranka, taip išmatuodamas atstumą tarp pirštų ar nykščio ir kokiu laipsniu jie užlenkti. IR naudojimas pasiteisino, nes žmogaus akis jo nemato ir nefiksuoja, todėl spindulys visiškai netrukdo. Jutiklis veikia paremtas kamera, kurioje įtaisytas sensorius, aptinkantis spindulius kartu su programine įranga, kuri interpretuoja duomenis ir sukuria rankos skeleto modelį. Taip užfiksuojami duomenys, ką daro ranka, ir sukuriama projekcija.

Žinoma, naujovė sulaukė skeptikų abejonių ir kritikos. Vieni jų teigia, jog toks jutiklis turėtų būti įmontuotas žmonėms įprastuose įrenginiuose, nes papildoma įranga sukels daug nepatogumų. Ją galima neatsargiai išjudinti ir sukelti sistemos sutrikimų. Taip pat skirtingai nei jutiklinės pirštinės, sistema neapdoroja lytėjimo duomenų.

Visgi, „Microsoft“ atremia kritiką ir žada toliau aktyviai darbuotis, tobulinant sistemą. Kompanija neabejoja, jog apyrankė sulauks populiarumo, nes jutiklio pritaikymas labai platus, pavyzdžiui:
• padės virtualiai valdyti televiziją, perjungti kanalus;
• tai puikus būdas valdyti kišenėje paslėptus išmaniuosius telefonus;
• palengvins naudojimąsi planšetiniais kompiuteriais, nes plaštakos judesiai taps paprastesni;
• svarbiausia, žaidžiant vaizdo žaidimus, būtų nebereikalinga konsolė – žaidėjas galėtų naudoti savo rankas kaip virtualų ginklą. Tai labai inovatyvu, nes smarkiai peržengtų dabartinių žaidimų daviklių ribas.

Prietaisas sukurtas taip, kad būtų patogesnis ir malonesnis, nei jutiklinės pirštinės. „Šis nešiojamas, mobilus sprendimas yra įdomus, turintis plėtros potencialą naujoviškoms taikomosioms sistemoms”, – BBC naujienoms komentavo Glyndwr universiteto profesorius dr. Richard Picking.

 

 

Šaltinis: ucc.lt, bbc.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »