„Microsoft“ sukūrė naujo tipo akumuliatorių

Publikuota: 2015 m. spalio 6 d. antradienis

„Microsoft“ sukūrė konfigūruojamą akumuliatorių sistemą, kuri leis prailginti nešiojamųjų kompiuterių, planšečių, išmaniųjų telefonų ir net elektromobilių veikimo laiką.

„Microsoft Research“ inžinieriai akumuliatorių sistemą kūrė panašiu principu kaip veikia programuojamieji tinklai, leidžiantys padidinti spartą duomenų perdavimo centruose. Programuojamuose tinkluose tinklo valdymo lygis atskirtas nuo duomenų perdavimo lygio. Valdymo funkcija perduota atskiram valdikliui arba atskiram serveriui.

Akumuliatorių sistema sudaryta iš keleto nedidelių elementų, kurių kiekvienas savo cheminėmis savybėmis tinka skirtingoms užduotims atlikti. Pavyzdžiui, vienas iš elementų palaiko paprastus veiksmus – teksto rinkimą „Microsoft Word“ programa, o kitas elementas atlieka sudėtingesnes – vaizdo įrašų apdorojimo – užduotis. Pirmasis elementas palaiko ilgalaikį tęstinį darbą jam nurodytoje srityje, antrasis – kitoje srityje ir t. t.   

„Operacinė sistema stebi, ką naudotojas veikia ir jo užduočiai įgyvendinti parenka tinkamiausią maitinimo elementą“, – taip akumuliatorių sistemos veikimo principą aiškina „Microsoft Research“ projekto dalyvis Ranveer Chandra.

Iki šiol mėginant pratęsti elementų veikimo laiką buvo ieškoma naujų medžiagų elektrodams, naudojami nauji elektrolitų tipai. Tačiau elementai vis dar veikia per trumpai, jie nespėja atitikti belaidžių technologijų poreikių. „Microsoft Research“ atradimas pažvelgė į šią problematiką iš kitos pusės.

Be to, į akumuliatorių sistemą įdiegiama sistemų mokymosi programa, kuri analizuoja naudotojų įpročius ir remdamasi jais leidžia padidinti belaidžių įrenginių autonominę veiklą. Pvz., ši technologija gali užfiksuoti tai, kad nešiojamojo kompiuterio savininkas dienos metu daugiausia naudojasi „Word“ programa ir el. paštu, o vakarais (galbūt grįždamas namo visuomeniniu transportu) žiūri vaizdo įrašus. Remiantis tokių duomenų analize, galima suplanuoti, kad nešiojamasis kompiuteris veiktų nuo ryto iki vakaro ir nereiktų jaudintis dėl to, kad reikės įkrauti akumuliatorius.

 

 

 

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »