Nauji saugumo sprendimai privers pamiršti apie tradicinius kompiuterių virusų skenavimo būdus

Publikuota: 2016 m. kovo 18 d. penktadienis

IT milžinė „Dell“ pristato dar vieną saugumo sprendimą kompiuteriams – BIOS tikrinimo technologiją „Dell Data Protection | Endpoint Security Suite Enterprise“ su integruota „Cylance“ dirbtinio intelekto ir sistemos mokymosi technologija (angl. „machine learning“), kuri saugos nuo kibernetinių grėsmių, kenkėjiškų programų atakų bei užtikrins, kad paleidimo metu įrenginiai nebūtų užkrėsti.

IT administratoriai žino, kad jei BIOS bus sugadinta ar pažeista, tikėtina, kad kompiuterio apsaugos programinė įranga nesugebės pastebėti tikrosios problemos. Kitaip tariant, tai įsibrovėlio paieška aplink namą, kai iš tikrųjų jis slepiasi rūsyje. Bandymai su „Cylance“ technologija rodo, kad naujasis sprendimas siūlo daug didesnį saugumo lygį, leidžiantį sustabdyti iki 99 proc. kenkėjiškų atakų, tuo tarpu daugelio įprastų antivirusinių programų efektyvumo rodiklis įprastai siekia apie 50 proc.

„Augant BIOS atakų sudėtingumui, tobulėjant ir kenkėjiškoms programoms, gebančioms iš naujo įsidiegti BIOS sistemoje, organizacijoms reikia vis daugiau sudėtingų sprendimų, kurie leistų sužinoti, ar jų sistemos nėra pažeistos“, – teigia „Dell Data Security Solutions“ vykdomasis direktorius Brettas Hansenas, tikindamas, kad komerciniams kompiuteriams skirta unikali BIOS tikrinimo technologija leidžia būti tikriems, kad darbuotojų sistemos yra saugios bet kuriuo įrenginio naudojimosi metu.

Kaip veikia ši nauja technologija? BIOS tikrinimo funkcija naudoja saugią debesų technologijos aplinką: čia palyginami ir testuojami individualūs BIOS atvaizdai, atsižvelgiant į „Dell BIOS“ laboratorijos sukurtas specifikacijas. Tai leidžia užtikrinti, kad testuojamas BIOS atvaizdas yra saugus, mat  testavimo procesas atliekamas saugioje debesijos aplinkoje, o ne potencialiai užkrėstame vartotojo įrenginyje. BIOS tikrinimo technologija užtikrina, kad vartotojo įrenginys bus saugus visą jo naudojimo laikotarpį. Tai kartu suteikia daugiau galimybių IT administratoriams sustabdyti kenkėjiškas BIOS atakas.

Naujoji BIOS tikrinimo technologija debiutuos „Dell“ komercinio tipo kompiuteriuose su „Intel“ šeštos kartos lustų rinkiniais – tarp jų ir neseniai pristatyti „Latitude“ serijos kompiuteriai, kai kurie „Precision“, „OptiPlex“ ir „XPS“ modeliai  bei „Venue Pro“ planšetės.

Pristatydama šiuos sprendimus komerciniams vartotojams, „Dell“ stiprina savo pozicijas, siūlant saugiausius verslo klasės kompiuterius, naudojančius geriausius savo srityje saugumo sprendimus, tokius kaip visapusiškas šifravimas, pažangi atpažinimo bei apsaugos nuo kenkėjų programų sistema, kuriame yra galimybė naudotis ir BIOS tikrinimo technologija.

„Data Protection | Endpoint Security Suite Enterprise“ – kol kas rinkoje vienintelis tokio pobūdžio saugumo sprendimas, kuriame integruota „Cylance“ dirbtinio intelekto technologija. Tai leidžia  apsaugoti įrenginius nuo nuolatinių kenkėjiškų programų ir grėsmių, įskaitant nulinės dienos (angl. zero-day) atakas ar tikslines kibernetines atakas, siekiant pavogti konfidencialius duomenis ar gauti išpirką dėl apriboto priėjimo prie kompiuterio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »