Nauji saugumo sprendimai privers pamiršti apie tradicinius kompiuterių virusų skenavimo būdus

Publikuota: 2016 m. kovo 18 d. penktadienis

IT milžinė „Dell“ pristato dar vieną saugumo sprendimą kompiuteriams – BIOS tikrinimo technologiją „Dell Data Protection | Endpoint Security Suite Enterprise“ su integruota „Cylance“ dirbtinio intelekto ir sistemos mokymosi technologija (angl. „machine learning“), kuri saugos nuo kibernetinių grėsmių, kenkėjiškų programų atakų bei užtikrins, kad paleidimo metu įrenginiai nebūtų užkrėsti.

IT administratoriai žino, kad jei BIOS bus sugadinta ar pažeista, tikėtina, kad kompiuterio apsaugos programinė įranga nesugebės pastebėti tikrosios problemos. Kitaip tariant, tai įsibrovėlio paieška aplink namą, kai iš tikrųjų jis slepiasi rūsyje. Bandymai su „Cylance“ technologija rodo, kad naujasis sprendimas siūlo daug didesnį saugumo lygį, leidžiantį sustabdyti iki 99 proc. kenkėjiškų atakų, tuo tarpu daugelio įprastų antivirusinių programų efektyvumo rodiklis įprastai siekia apie 50 proc.

„Augant BIOS atakų sudėtingumui, tobulėjant ir kenkėjiškoms programoms, gebančioms iš naujo įsidiegti BIOS sistemoje, organizacijoms reikia vis daugiau sudėtingų sprendimų, kurie leistų sužinoti, ar jų sistemos nėra pažeistos“, – teigia „Dell Data Security Solutions“ vykdomasis direktorius Brettas Hansenas, tikindamas, kad komerciniams kompiuteriams skirta unikali BIOS tikrinimo technologija leidžia būti tikriems, kad darbuotojų sistemos yra saugios bet kuriuo įrenginio naudojimosi metu.

Kaip veikia ši nauja technologija? BIOS tikrinimo funkcija naudoja saugią debesų technologijos aplinką: čia palyginami ir testuojami individualūs BIOS atvaizdai, atsižvelgiant į „Dell BIOS“ laboratorijos sukurtas specifikacijas. Tai leidžia užtikrinti, kad testuojamas BIOS atvaizdas yra saugus, mat  testavimo procesas atliekamas saugioje debesijos aplinkoje, o ne potencialiai užkrėstame vartotojo įrenginyje. BIOS tikrinimo technologija užtikrina, kad vartotojo įrenginys bus saugus visą jo naudojimo laikotarpį. Tai kartu suteikia daugiau galimybių IT administratoriams sustabdyti kenkėjiškas BIOS atakas.

Naujoji BIOS tikrinimo technologija debiutuos „Dell“ komercinio tipo kompiuteriuose su „Intel“ šeštos kartos lustų rinkiniais – tarp jų ir neseniai pristatyti „Latitude“ serijos kompiuteriai, kai kurie „Precision“, „OptiPlex“ ir „XPS“ modeliai  bei „Venue Pro“ planšetės.

Pristatydama šiuos sprendimus komerciniams vartotojams, „Dell“ stiprina savo pozicijas, siūlant saugiausius verslo klasės kompiuterius, naudojančius geriausius savo srityje saugumo sprendimus, tokius kaip visapusiškas šifravimas, pažangi atpažinimo bei apsaugos nuo kenkėjų programų sistema, kuriame yra galimybė naudotis ir BIOS tikrinimo technologija.

„Data Protection | Endpoint Security Suite Enterprise“ – kol kas rinkoje vienintelis tokio pobūdžio saugumo sprendimas, kuriame integruota „Cylance“ dirbtinio intelekto technologija. Tai leidžia  apsaugoti įrenginius nuo nuolatinių kenkėjiškų programų ir grėsmių, įskaitant nulinės dienos (angl. zero-day) atakas ar tikslines kibernetines atakas, siekiant pavogti konfidencialius duomenis ar gauti išpirką dėl apriboto priėjimo prie kompiuterio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »