Registrų centras neteisėtai baudžia konkurentus

Publikuota: 2011 m. balandžio 13 d. trečiadienis

VĮ Registrų centrui (RC) savo elektroninės savitarnos sistemoje apribojus galimybes UAB „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ (SSC) klientams tiesiogiai prisijungti ir pasinaudoti RC viešosiomis paslaugomis, SSC komercijos direktorius Edgaras Dadašovas mano, kad tokių veiksmų valstybės įmonė ėmėsi, kai suabejojo Registrų centro sertifikavimo veiklos efektyvumu.

„Pagal 2006 m. su Registrų centru pasirašytą susitarimą įmonės klientai, turintys SSC sertifikatą, gali prisijungti prie RC sistemos ir naudotis viešosiomis RC paslaugomis, pavyzdžiui, pateikti bendrovių finansinės atskaitomybės dokumentus, kaip ir tie, kurie, pavyzdžiui, jungiasi per elektroninės bankininkystės sistemas ar turėdami RC sertifikatą“, – teigė E. Dadašovas.

Jo teigimu, RC vienašališkai nusprendė nesuteikti galimybės SSC klientams prisijungti prie savo sistemos, o paaiškinti ar pakomentuoti tokius savo veiksmus apskritai atsisakė. Tad negavus tikslaus paaiškinimo, SSC atstovams telieka spėlioti, kodėl taip nutiko.

„Galbūt tai susiję su tuo, kad mes jiems pateikėme raštą, jog steigiant įmones internetu, kai tam tikri steigimo dokumentai pasirašomi elektroniniu parašu, buvo numatytas apribojimas, kad su mūsų sertifikatu to negalima padaryti“, – svarsto E. Dadašovas.

SSC inicijavo svarstymą visiškai atsisakyti Registrų centro sertifikavimo paslaugų, nes dėl jų valstybė patiria nuostolį ir tikisi, kad šis klausimas bus svarstomas rimtai.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »