„Spamo“ kiekis sumažėjo 4 kartus

Publikuota: 2011 m. sausio 12 d. trečiadienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

2010 metų antrąjį pusmetį visame pasaulyje siunčiamų brukalų kiekis sumažėjo 4 kartus. Saugumo ekspertai negali įvardinti šio fenomeno priežasčių, tačiau spėja, kad tai galėjo atsitikti dėl šlamštlaiškių siuntėjų padidėjusio dėmesio „Facebook“ ir „Twitter“.

2010 metų rugpjūtį buvo siunčiama apie 200 milijardų nepageidaujamų laiškų per dieną, metų pabaigoje jų kiekis sumažėjo iki 50 milijardų. Brukalų siuntimo sumažėjimas buvo ypač pastebimas per Kalėdas. Šio fenomeno priežastys nėra visai aiškios, tačiau teigiama, kad per žiemos šventes trys didžiausi „botnetai“ sustabdė savo veiklą.

Saugumo ekspertas Polas Vudas teigia, kad didžiausias „botnetas“ „Rustock“ geriausiais savo laikais išsiųsdavo 47–48% visų pasaulio šlamštlaiškių. Tačiau gruodį jis išsiuntė tik 0,5% viso interneto „spamo“. Taip pat sumažėjo „Lethic“ ir „Xarvester“ „botnetų“ siunčiamų nepageidaujamų laiškų kiekiai.

Paprastai brukalų siuntimo sumažėjimas siejamas su „botnetų“ darbo sutrikimais, tačiau Vudso žiniomis, „Rustock“ tokių problemų neturėjo.

Teigiama, kad šlamštlaišių kiekis sumažėjo dėl to, kad „spameriai“ pergrupuoja savo jėgas. Manoma, kad jie pradėjo skirti didesnį dėmesį kitiems laiškų platinimo kanalams, pavyzdžiui, „Facebook“ ir „Twitter“.

Praėjusių metų rudenį buvo infekuota daugiau nei 500 tūkstančių „Twitter“ paskyrų. Prisijungimo vardų ir slaptažodžių bazė buvo išplatinta internete. Dalis paskyrų buvo panaudota lieknėjimo priemonių reklaminių laiškų siuntinėjimui.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Už brukalų siuntimą bendrovei skirta 1,86 mln. litų bauda

Jungtinės Karalystės rinkodaros bendrovei „Tetrus Telecoms“ paskirta baudą už tai, kad ši pastaruosius trejus metus SMS būdu siuntinėjo brukalus. Bendrovė privalės sumokėti 440 tūkst. svarų (1,86 mln. litų) baudą. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »