Susisiekimo ministras tarptautiniame e. vyriausybės forume pristatė Lietuvos IRT pasiekimus

Publikuota: 2014 m. spalio 8 d. trečiadienis

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius spalio 7 d. Astanoje (Kazachstanas) Tarptautinio e. vyriausybės forumo Ministrų apskritojo stalo diskusijos metu pristatė Lietuvos pasiekimus informacinių ir ryšių technologijų (IRT) srityje ir pasidalijo įžvalgomis apie naujas perspektyvas. „Tikiuosi, kad ši diskusija bus puiki paskata stiprinti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą IRT srityje ir plėtoti informacinę visuomenę tiek tarpvalstybiniu, tiek ir privačiu lygiu“, – pabrėžė ministras.

Europos Sąjungos (ES) ekonomikos plėtros strategijos „Europa 2020“ viena iniciatyvų – Europos skaitmeninė darbotvarkė, kuria siekiama informacinės visuomenės plėtros. Prisidėdama prie šios iniciatyvos Lietuva užsibrėžė tikslą pagerinti šalies gyventojų gyvenimo kokybę ir įmonių veiklos efektyvumą, naudojantis IRT teikiamomis galimybėmis.

„Interneto plėtra ir sparti technologijų pažanga kardinaliai keičia visų mūsų gyvenimą. Vis daugiau verslo ir socialinių procesų perkeliami į skaitmeninį erdvę. Tai suteikia ne tik naujų galimybių, bet ir reikalauja naujų įgūdžių. Todėl su kiekviena diena vis aktualesniais tampa mūsų gebėjimai naudotis moderniomis informacinėmis technologijomis, kurios leidžia konkuruoti darbo rinkoje“, – sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.  

Elektroninių viešojo administravimo paslaugų plėtros srityje Lietuva yra pirmaujanti ES valstybė narė. Lietuvoje jau sukurtos ir teikiamos per 245 viešojo administravimo e. paslaugos. Numatoma, kad iki 2015 m. jų bus apie 500. Per 4 pastaruosius metus Lietuvos gyventojų, besinaudojančių šiomis paslaugomis, skaičius padvigubėjo ir pirmąjį 2014 m. pusmetį siekė 41 proc.  

Interneto naudotojų Lietuvoje taip pat nuolat daugėja: 2010 m. internetu kasdien naudojosi 44 proc. šalies gyventojų, o pirmąjį 2014 m. pusmetį – jau 57 proc. Planuojama, kad iki 2020 m. internetu naudosis ne mažiau nei 85 proc. Lietuvos gyventojų, o 95 proc. įmonių – sparčiuoju internetu.  

Lietuvoje sėkmingai įgyvendintas projektas – sukurta interneto svetainė „Elektroniniai valdžios vartai“, kurios elektroninėmis paslaugomis naudojasi vis daugiau visuomenės ir verslo atstovų. Tikimasi, kad iki 2020 m. šios interneto svetainės paslaugomis naudosis ne mažiau nei 50 proc. šalies gyventojų.

Šaltinis: sumin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »