„Ubuntu“ veiks ir telefonuose

Publikuota: 2013 m. sausio 3 d. ketvirtadienis

Bendrovė „Canonical“, plėtojanti operacinės sistemos „Linux“ paketą „Ubuntu“, pranešė išleidžianti mobiliąją „Ubuntu“ atmainą, skirtą išmaniesiems telefonams su ARM ir „x86“ mikroarchitektūros procesoriais.

„Ubuntu for phones“ pagrindą sudaro „Android“ branduolys, tačiau naujoje operacinėje sistemoje nebus virtualaus „Java“ varikliuko. Gamintojai jo atsisakė siekdami užtikrinti greitą aplikacijų veikimą net ir vidutinių techninių savybių telefonuose.

„Ubuntu for phones“ vartotojo sąsaja skirsis nuo „Android“ sąsajos. Naujojoje operacinėje sistemoje bus vadinamasis pagrindinis ekranas, kuriame bus atvaizduojami visi objektai, kuriais vartotojas naudojosi pastaruoju metu: programos, muzikos įrašai, nuotraukos, kontaktų sąrašai ir kt.

Mobilioji „Ubuntu“ bus valdoma pirštais nuo ekrano kraštų į vidurį. Judesiais bus galima persijungti tarp veikiančių programų, iškviesti nustatymų meniu ir kt.

Gamintojai pabrėžia, kad, skirtingai nei „iOS“ ar „Android“, „Ubuntu for phones“ yra visavertė asmeninio kompiuterio operacinė sistema ir beveik nesiskiria nuo staliniams kompiuteriams skirtos „Ubuntu“ versijos, išskyrus išmaniesiems telefonams pritaikytą sąsają. Prie palyginti našaus išmaniojo telefono, kuriame įdiegta „Ubuntu for phones“, bus galima prijungti ekraną, klaviatūrą, pelę ir dirbti lygiai taip pat, kaip ir staliniu kompiuteriu.

Minimalūs „Ubuntu for phones“ reikalavimai telefonų techninei įrangai yra tokie: bent 1 GHz procesorius, 512 MB darbinės atminties, bent 4 GB talpos vidinis kaupiklis.

Išmanieji telefonai su operacine sistema „Ubuntu for phones“ rinkoje pasirodys 2014 metais.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »