Verslas laukia didesnės IT specialistų iniciatyvos

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 11 d. ketvirtadienis

Apklausos apie bendravimą su IT specialistais rezultatai atskleidžia, kad geriausia šios srities specialisto savybė – gebėjimas greitai išspręsti problemą. Netolimoje ateityje tradicinis jų vaidmuo gali keistis, verslui vis labiau tikintis IT specialistų iniciatyvos siūlant inovatyvius ir nebrangius verslo sprendimus, tokius kaip „debesų“ kompiuterija, interneto programėlės ar mobilūs spausdinimo sprendimai.

„Hewlett-Packard“ ir CV-Online rugpjūčio pradžioje atliktoje apklausoje buvo siekiama išsiaiškinti, kokį vaidmenį įmonėje šiandien atlieka IT specialistai, kokie socialiniai įgūdžiai jiems būtini ir atsakyti į klausimą, kaip kuo geriau versle panaudoti jų gebėjimus.

Daugumai respondentų jų darbovietėje su IT specialistais tenka susidurti beveik kasdien. 34,3 proc. apklaustųjų savo darbovietėje turi kompiuterius ir technologijas tvarkantį IT skyrių. 23,9 proc. apklausos dalyvių įmonėje dirba vienas kompiuterius prižiūrintis darbuotojas, 16,5 proc. apklaustųjų prireikus į pagalbą kviečiasi laisvai samdomą IT specialistą, o 15,9 proc. apklaustųjų darbo kompiuterius prižiūri įmonę aptarnaujanti IT kompanija.

Dažniausiai apklausos dalyviai į IT specialistą kreipiasi sugedus kompiuteriui (32,2 proc.), dingus interneto ryšiui (18,9 proc.) ar neveikiant spausdintuvui (15,4 proc.). 12,9 proc. apklaustųjų šios srities specialisto pagalbos prireikia mokantis dirbti su nauja programa, o dešimtadalis respondentų minėjo, kad IT specialisto patarimai jiems praverčia tvarkant įmonės interneto puslapį.

Iš apklausos rezultatų matyti, kad Lietuvoje IT specialistų žinias ieškodamos naujų verslo sprendimų pasitelkia dar sąlyginai nedaug įmonių. 3,1 proc. respondentų atsakymuose mini, kad IT specialistų kompetencija yra naudinga ieškant būdų, kaip naujus produktus pristatyti rinkai, o 3 proc. apklaustųjų pažymi, kad IT specialisto žinios itin praverčia, kai įmonė nori savo veikla ir produktais sudominti platesnę auditoriją – jo įgūdžiai gali būti panaudoti ieškant naujų galimybių Facebook‘e ar kuriant programėles išmaniesiems telefonams.

19,6 proc. apklausos dalyvių manymu, vertingiausia IT specialisto savybė – gebėjimas greitai išspręsti problemą. 18 proc. respondentų iš IT specialisto pirmiausia tikisi išmanymo, 12 proc. – bendravimo įgūdžių, o 10,4 proc. – kantrybės. 9,8 proc. apklaustųjų mano, kad IT specialistas turi nuolat domėtis IT srities naujienomis, 9,3 proc. įsitikinimu, jam būtinas supratimas, o 8 proc. itin vertina IT specialisto gebėjimą savo žinias pritaikyti atitinkamoje verslo srityje.

„Hewlett-Packard“ ir CV-Online apklausa parodė, kad problemų bendraujant su IT specialistais lietuviams iškyla retai. Trečdalis apklausos dalyvių su IT specialistais bendrauja sklandžiai (31,1 proc.). Visgi buvo paminėtos ir problemos: 15,4 proc. respondentų minėjo, kad dažnai IT specialistai nemoka patarti suprantamai, o tiek pat (15,4 proc.) apklaustųjų bendraudami su jais nerimauja, kad jų klausimas IT specialistui pasirodys kvailas. Kiek rečiau pasitaikanti problema (8,6 proc. atsakymų) – IT specialistas darbuotoją užverčia daugybe papildomos informacijos, kuri jam visiškai nerūpi, o 8,4 proc. apklaustųjų teigė, kad kompiuterius prižiūrintis IT specialistas dirba pernelyg lėtai.

Verslo poreikiai ir specialistų prognozės rodo, kad IT specialistų reikšmė ateityje augs. Ketvirtadalis apklausos dalyvių (25,1 proc.) mano, kad IT specialistai imsis iniciatyvos ir patys siūlys verslui naujus sprendimus. 22 proc. apklaustųjų įsitikinę, kad jie padės įmonėms mažinti išlaidas, o 19,5 proc. apklausos dalyvių prognozuoja, kad IT specialistai padės daugumą verslo sričių perkelti į internetą. 17,7 proc. respondentų teigimu, šios srities specialistai ateityje bus atsakingi už inovacijas. Kad IT specialistų vaidmuo ateityje nesikeis, mano nedaug respondentų – 13,9 proc.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »