Verslas laukia didesnės IT specialistų iniciatyvos

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 11 d. ketvirtadienis

Apklausos apie bendravimą su IT specialistais rezultatai atskleidžia, kad geriausia šios srities specialisto savybė – gebėjimas greitai išspręsti problemą. Netolimoje ateityje tradicinis jų vaidmuo gali keistis, verslui vis labiau tikintis IT specialistų iniciatyvos siūlant inovatyvius ir nebrangius verslo sprendimus, tokius kaip „debesų“ kompiuterija, interneto programėlės ar mobilūs spausdinimo sprendimai.

„Hewlett-Packard“ ir CV-Online rugpjūčio pradžioje atliktoje apklausoje buvo siekiama išsiaiškinti, kokį vaidmenį įmonėje šiandien atlieka IT specialistai, kokie socialiniai įgūdžiai jiems būtini ir atsakyti į klausimą, kaip kuo geriau versle panaudoti jų gebėjimus.

Daugumai respondentų jų darbovietėje su IT specialistais tenka susidurti beveik kasdien. 34,3 proc. apklaustųjų savo darbovietėje turi kompiuterius ir technologijas tvarkantį IT skyrių. 23,9 proc. apklausos dalyvių įmonėje dirba vienas kompiuterius prižiūrintis darbuotojas, 16,5 proc. apklaustųjų prireikus į pagalbą kviečiasi laisvai samdomą IT specialistą, o 15,9 proc. apklaustųjų darbo kompiuterius prižiūri įmonę aptarnaujanti IT kompanija.

Dažniausiai apklausos dalyviai į IT specialistą kreipiasi sugedus kompiuteriui (32,2 proc.), dingus interneto ryšiui (18,9 proc.) ar neveikiant spausdintuvui (15,4 proc.). 12,9 proc. apklaustųjų šios srities specialisto pagalbos prireikia mokantis dirbti su nauja programa, o dešimtadalis respondentų minėjo, kad IT specialisto patarimai jiems praverčia tvarkant įmonės interneto puslapį.

Iš apklausos rezultatų matyti, kad Lietuvoje IT specialistų žinias ieškodamos naujų verslo sprendimų pasitelkia dar sąlyginai nedaug įmonių. 3,1 proc. respondentų atsakymuose mini, kad IT specialistų kompetencija yra naudinga ieškant būdų, kaip naujus produktus pristatyti rinkai, o 3 proc. apklaustųjų pažymi, kad IT specialisto žinios itin praverčia, kai įmonė nori savo veikla ir produktais sudominti platesnę auditoriją – jo įgūdžiai gali būti panaudoti ieškant naujų galimybių Facebook‘e ar kuriant programėles išmaniesiems telefonams.

19,6 proc. apklausos dalyvių manymu, vertingiausia IT specialisto savybė – gebėjimas greitai išspręsti problemą. 18 proc. respondentų iš IT specialisto pirmiausia tikisi išmanymo, 12 proc. – bendravimo įgūdžių, o 10,4 proc. – kantrybės. 9,8 proc. apklaustųjų mano, kad IT specialistas turi nuolat domėtis IT srities naujienomis, 9,3 proc. įsitikinimu, jam būtinas supratimas, o 8 proc. itin vertina IT specialisto gebėjimą savo žinias pritaikyti atitinkamoje verslo srityje.

„Hewlett-Packard“ ir CV-Online apklausa parodė, kad problemų bendraujant su IT specialistais lietuviams iškyla retai. Trečdalis apklausos dalyvių su IT specialistais bendrauja sklandžiai (31,1 proc.). Visgi buvo paminėtos ir problemos: 15,4 proc. respondentų minėjo, kad dažnai IT specialistai nemoka patarti suprantamai, o tiek pat (15,4 proc.) apklaustųjų bendraudami su jais nerimauja, kad jų klausimas IT specialistui pasirodys kvailas. Kiek rečiau pasitaikanti problema (8,6 proc. atsakymų) – IT specialistas darbuotoją užverčia daugybe papildomos informacijos, kuri jam visiškai nerūpi, o 8,4 proc. apklaustųjų teigė, kad kompiuterius prižiūrintis IT specialistas dirba pernelyg lėtai.

Verslo poreikiai ir specialistų prognozės rodo, kad IT specialistų reikšmė ateityje augs. Ketvirtadalis apklausos dalyvių (25,1 proc.) mano, kad IT specialistai imsis iniciatyvos ir patys siūlys verslui naujus sprendimus. 22 proc. apklaustųjų įsitikinę, kad jie padės įmonėms mažinti išlaidas, o 19,5 proc. apklausos dalyvių prognozuoja, kad IT specialistai padės daugumą verslo sričių perkelti į internetą. 17,7 proc. respondentų teigimu, šios srities specialistai ateityje bus atsakingi už inovacijas. Kad IT specialistų vaidmuo ateityje nesikeis, mano nedaug respondentų – 13,9 proc.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »