Ateityje „Facebook“ tinkle bendrausime per virtualiosios relybės akinius?

Publikuota: 2016 m. vasario 26 d. penktadienis

„Facebook“ atidarė naują  skyrių, kuris analizuos trimatės virtualiosios realybės pritaikymo socialiniams tinklams galimybes. „Naujas skyrius tirs galimybes, kaip žmonės galėtų bendrauti vieni su kitais ir dalintis turiniu socialiniame tinkle, pasinaudodami virtualiosios realybės technologijomis“ , – rašoma  bendrovės pranešime.

Skyriui vadovaus kompiuterinių žaidimų industrijos ekspertai D. Džeimsas ir M. Butas, turintys patirties kuriant 3D realybės turinį, vienu metu prieinama daugeliui naudotojų.

Nuo pernai metų pabaigos „Facebook“ naudotojai jau 20 tūks. kartų iš puslapio parsisiuntė 3D vaizdo įrašus. Milijonai žmonių kasdien peržiūri 360° formato vaizdus, kurie leidžia plačiau apžiūrėti aplinką aplink save.

Virtualios realybės programos bus kuriamos kartu su įmone „Samsung“,  kuri 2014 m. pristatė virtualiosios realybės šalmą „Gear VR“(žr. foto), ir su bendrove „Oculus VR“.

Barselonoje vykusioje parodoje „Mobile World Congress“ korėjiečių įmonė „Samsung“ pristatė fotoaparatą „Gear 360“, fotografuojantį ir filmuojantį vaizdus 360°  formatu. Įrenginys apvalus, primenantis akies obuolį. Jo valdymas labai paprastas, yra tik trys mygtukai:  „Meniu“, „Įjungti“, „Įrašyti“. Plokščią fotoaparato korpusą patogu pastatyti ant bet kokio paviršiaus, be to, jis gali būti pritvirtinamas ir prie stovo. Naudojant „Gear 360“, galima filmuoti 4K vaizdo kokybės, stereogarso įrašus  ir iš karto perduoti juos į išmaniuosius telefonus ar kompiuterius.

Vaizdo reportažai, pasakojantys parodos nariams apie virtualiosios realybės technologijas, buvo demonstruojami per virtualiosios realybės akinius „Gear VR“.

„Samsung“ prezentacijoje „Mobile World Congress“ metu dalyvavo ir „Facebook“ vadovas Markas  Cukerbergas. Jis pranešė, kad  visas turinys, priklausantis „Facebook Oculus“ bus prieinamas per „Gear VR“ akinius.

„Ateityje virtualiosios realybės technologijos sukurs visiškai naujus bendravimo būdus, pvz., draugai, gyvenantys skirtinguose  pasaulio kampeliuose, galės leisti laiką kartu jausdamiesi taip, tarsi būtų šalia vienas kito“, – pasakojo „Facebook“ vadovas.  

Šaltinis: News.day.az
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »