Bankrutuojančių asmenų turto pardavimo varžytynės bus vykdomos elektroniniu būdu

Publikuota: 2014 m. gruodžio 23 d. antradienis

Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtam projektui, kuriuo siūloma sudaryti galimybę bankrutuojančios ar bankrutavusios įmonės, fizinio asmens, kuriam iškelta bankroto byla, turtą parduoti elektroniniu būdu. Turto pardavimas iš varžytynių būtų vykdomas interneto svetainėje www.evarzytynes.lt, kurioje vyksta ir antstolių organizuojamos elektroninės varžytynės. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką varžytynėse fiziškai turi dalyvauti jų vykdytojas ir dalyviai.

Pagrindinės varžytynių procedūros iš esmės išlieka tos pačios, tačiau pakeitimai reikalingi atsižvelgiant į informacinių ir elektroninių ryšių technologijų panaudojimo ypatumus ir suteikiamas galimybes varžytynių procese. Šiais pakeitimais bus padidintas bankrutuojančio fizinio ar juridinio asmens turto pardavimo skaidrumas ir sudarytos prielaidos bankroto metu turtą parduoti už aukščiausią kainą.

Įtvirtinus galimybę administratoriams varžytynes vykdyti elektroniniu būdu, procesas taptų spartesnis ir patogesnis tiek dalyviams, tiek bankroto administratoriams. Varžytynių dalyviai galėtų dalyvauti vykstančiose varžytynėse nepriklausomai nuo parduodamo turto buvimo ar varžytynių vykdymo vietos. Tai padidintų susidomėjimą varžytynėmis, padidėtų dalyvių skaičius, kas lemtų aktyvesnį varžymąsi dėl parduodamo turto ir sudarytų prielaidas turtą parduoti už aukščiausią kainą. Taip pat pagreitėtų bankrutuojančių asmenų turto pardavimas ir atsiskaitymas su kreditoriais.

Varžytynių dalyviai varžytis dėl parduodamo turto galės, kai varžytynės bus paskelbtos specialiojoje interneto svetainėje. Varžytynės truks 20 dienų, o  jeigu parduodamas nekilnojamasis, registruojamas arba 30 tūkst. eurų viršijantis turtas – 30 dienų. Varžytynių laimėtojas apie laimėtas varžytynes bus informuojamas elektroniniu būdu.

Atsižvelgiant į tai, kad turi būti sukurtos techninės galimybės varžytynes vykdyti elektroniniu būdu, o bankroto administratoriai supažindinti su nauju reguliavimu, nauji pakeitimai įsigalios 2015 m. rugsėjo 1 dieną.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »