Europos Komisija priėmė sprendimą dėl Saugesnio interneto projekto tęsimo Lietuvoje

Publikuota: 2016 m. birželio 29 d. trečiadienis

2016 m. birželio 29 d., Vilnius. Europos Komisija teigiamai įvertino Lietuvos paraišką vykdyti Saugesnio interneto projektą ir pritarė šio projekto tęsimui Lietuvoje. Europos Sąjungos šalyse vykdomą Europos Komisijos projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje įgyvendina konsorciumas ‒ Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) ir kt.

„Džiugu, kad Lietuvoje ir toliau turėsime galimybę vykdyti šį visuomenei, o ypač vaikams, naudingą projektą. Visame pasaulyje didėja nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, daugėja neteisėto turinio, patyčių atvejų. Per 2015 metus RRT tyrėme interneto karštąja linija gautus 96 pranešimus apie galimą seksualinį vaikų išnaudojimą elektroninėje erdvėje, o jau per šešis 2016 m. mėnesius tokių pranešimų turėjome 131-ą“, ‒ sako RRT direktorius Feliksas Dobrovolskis. ‒ „Kartu su technologine pažanga plinta ir įvairios programėlės, leidžiančios tiesiogiai dalytis vaizdais, nuotraukomis, komentarais. To pasekmės kartais būna itin skaudžios – vaikai, paaugliai šias programas naudoja net nesusimąstydami, kad toks turinys pasiekiamas bet kuriam interneto naršytojui, taip pat ir galimam nusikaltėliui. Todėl turime šviesti, mokyti, padėti Lietuvos visuomenei kurti geresnį internetą ir atsakingiau žvelgti į išmaniąsias technologijas“, ‒ pabrėžė F. Dobrovolskis.

Naujasis projektas „Saugesnis internetas“ pradedamas vykdyti nuo 2016 m. liepos 1 d. ir bus tęsiamas iki 2018 m. pabaigos. Konsorciumas, kartu su viešojo ir privačiojo sektoriaus partneriais, ir toliau planuoja įvairiomis priemonėmis didinti visuomenės sąmoningumą, vykdyti žalingo turinio, patyčių, seksualinio išnaudojimo medžiagos skelbimo prevenciją elektroninėje erdvėje. Toliau bus skiriamas dėmesys specializuotų mokymo programų, skirtų pedagogams, bibliotekų darbuotojams ir lankytojams, kūrimui ir diegimui, jaunimo įtraukimui į veiklą, skatinančią  kurti geresnį turinį internete.

Birželio 30 d. baigdami 2015-2016 m. vykdytą projektą renginio organizatoriai jau baigia renginių ciklą stovyklaujantiems vaikams. Per smagius edukacinius užsiėmimus daugiau kaip 700-iai  vaikų vasariškai aktyviomis veiklomis ir žaidimais pasakojama, kur jie galėtų kreiptis kritiniais atvejais ar patyrę tam tikros žalos internete, mokoma pasirinkti teisingą slaptažodį, protingai skelbti nuotraukas socialiniuose tinkluose. Interneto karštoji linija, Pagalbos linija, Saugesnio interneto centras pasirengę padėti vaikams ir suaugusiems, susidūrusiems su žalinga, psichologiškai žalojančia ir kita neigiama informacija internete.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »