Europos Komisija priėmė sprendimą dėl Saugesnio interneto projekto tęsimo Lietuvoje

Publikuota: 2016 m. birželio 29 d. trečiadienis

2016 m. birželio 29 d., Vilnius. Europos Komisija teigiamai įvertino Lietuvos paraišką vykdyti Saugesnio interneto projektą ir pritarė šio projekto tęsimui Lietuvoje. Europos Sąjungos šalyse vykdomą Europos Komisijos projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje įgyvendina konsorciumas ‒ Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) ir kt.

„Džiugu, kad Lietuvoje ir toliau turėsime galimybę vykdyti šį visuomenei, o ypač vaikams, naudingą projektą. Visame pasaulyje didėja nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, daugėja neteisėto turinio, patyčių atvejų. Per 2015 metus RRT tyrėme interneto karštąja linija gautus 96 pranešimus apie galimą seksualinį vaikų išnaudojimą elektroninėje erdvėje, o jau per šešis 2016 m. mėnesius tokių pranešimų turėjome 131-ą“, ‒ sako RRT direktorius Feliksas Dobrovolskis. ‒ „Kartu su technologine pažanga plinta ir įvairios programėlės, leidžiančios tiesiogiai dalytis vaizdais, nuotraukomis, komentarais. To pasekmės kartais būna itin skaudžios – vaikai, paaugliai šias programas naudoja net nesusimąstydami, kad toks turinys pasiekiamas bet kuriam interneto naršytojui, taip pat ir galimam nusikaltėliui. Todėl turime šviesti, mokyti, padėti Lietuvos visuomenei kurti geresnį internetą ir atsakingiau žvelgti į išmaniąsias technologijas“, ‒ pabrėžė F. Dobrovolskis.

Naujasis projektas „Saugesnis internetas“ pradedamas vykdyti nuo 2016 m. liepos 1 d. ir bus tęsiamas iki 2018 m. pabaigos. Konsorciumas, kartu su viešojo ir privačiojo sektoriaus partneriais, ir toliau planuoja įvairiomis priemonėmis didinti visuomenės sąmoningumą, vykdyti žalingo turinio, patyčių, seksualinio išnaudojimo medžiagos skelbimo prevenciją elektroninėje erdvėje. Toliau bus skiriamas dėmesys specializuotų mokymo programų, skirtų pedagogams, bibliotekų darbuotojams ir lankytojams, kūrimui ir diegimui, jaunimo įtraukimui į veiklą, skatinančią  kurti geresnį turinį internete.

Birželio 30 d. baigdami 2015-2016 m. vykdytą projektą renginio organizatoriai jau baigia renginių ciklą stovyklaujantiems vaikams. Per smagius edukacinius užsiėmimus daugiau kaip 700-iai  vaikų vasariškai aktyviomis veiklomis ir žaidimais pasakojama, kur jie galėtų kreiptis kritiniais atvejais ar patyrę tam tikros žalos internete, mokoma pasirinkti teisingą slaptažodį, protingai skelbti nuotraukas socialiniuose tinkluose. Interneto karštoji linija, Pagalbos linija, Saugesnio interneto centras pasirengę padėti vaikams ir suaugusiems, susidūrusiems su žalinga, psichologiškai žalojančia ir kita neigiama informacija internete.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »