Kaip vaiką tinkamai supažindinti su mokėjimo kortele?

Publikuota: 2016 m. gegužės 13 d. penktadienis

Dažnas suaugęs žmogus savo piniginėje nešiojasi vieną ar kelias mokėjimo korteles, kuriomis atsiskaito ir už didelius, ir už smulkius pirkinius. O nuo kokio amžiaus mokėjimo kortele gali pradėti naudotis vaikai? Patarimais, kada reikėtų savo atžalą supažindinti su mokėjimo kortelėmis ir kaip tinkamai tai padaryti, dalijasi SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Kokio amžiaus vaikui jau reikia mokėjimo kortelės? Kada vaikui geriausia pradėti naudotis kortele, yra ir tėvų, ir paties vaiko sprendimas. Tėvai gali paskatinti vaiką naudotis mokėjimo kortele tam, kad jis galėtų patogiau atsiskaityti už smulkius pirkinius. Taip pat būtinybę įsigyti kortelę dažnai lemia ir savarankiškos vaiko kelionės, ekskursijos, į kurias jis susiruošia be tėvų, su mokyklos klase ar lankomo būrelio komanda. Pamatę, kad tai patogus ir saugus būdas duoti kišenpinigių, nes vaikui nebereikia nešiotis grynųjų pinigų, tėvai gali paskatinti vaiką ir toliau naudotis mokėjimo kortele.

Ir pačiam vaikui patogu naudotis mokėjimo kortele, pavyzdžiui, jei nori pirkti internete ar naudotis specialiomis nuolaidomis mėgstamose kavinėse ir parduotuvėse, kurios taiko nuolaidas tam tikrų kortelių turėtojams.

Taigi tikslaus amžiaus, nuo kurio vaiko piniginėje galėtų atsirasti mokėjimo kortelė, nėra – viskas priklauso nuo situacijos ir poreikio. Vis dėlto kuo anksčiau vaikui bus suteikiama galimybė savarankiškai valdyti pinigus, tuo išmintingiau jis su jais elgsis ateityje.

Mokėjimo kortelė, susieta su vieno iš tėvų sąskaita, gali būti puikus startas mokymuisi. Vaikui naudojantis tokia kortele tėvai gali stebėti, kur jis leidžia pinigus, nustatyti paros atsiskaitymo limitą, kuris jiems atrodo tinkamas. Taip pat, jei yra poreikis, galima leisti vaikui šia kortele atsiskaityti ir internete. Bankas tokią mokėjimo kortelę, susietą su vieno iš tėvų sąskaita, gali išduoti vaikui nuo 7 iki 14 metų.

Sąskaita vaiko vardu gali būti atidaryta ir debeto kortelė išduota vaikui nuo 14 metų. Tam reikia abiejų tėvų sutikimo. Tada vaikas gali savarankiškai kontroliuoti savo atsiskaitymus mokėjimo kortele, pats nustatyti paros atsiskaitymo limitą, pasirinkti galimybę atsiskaityti internetu.

Prieš vaikui pradedant naudotis kortele, aptarkite jos privalumus ir galimą riziką:

-       atsiskaitant mokėjimo kortele, savo pinigų likutį nuolat reikėtų pasitikrinti interneto banke, pavyzdžiui, naudojant finansų planavimo programėlę – tai padeda patogiai stebėti, kam ir kiek pinigų išleidžiama;

-       kortelę reikia saugoti ir ją pametus iš karto kreiptis į banką, kad ji būtų blokuojama;

-       kortelės duomenų (numerio, PIN kodo) jokiu būdu negalima atskleisti pašaliniams asmenims. Taip pat negalima leisti kitiems asmenims atlygintinai ar neatlygintinai naudotis savo sąskaita;

-       jei vaikas kortele naudosis savarankiškai, sutarkite, kad kartais paprašysite kortelės sąskaitos išrašo, t. y. pasidomėsite kam ir kiek pinigų išleista;

-       nuolat kalbėkitės su vaiku, kam ir kaip jis paskirsto savo pinigus, aptarkite prioritetus – taip mokysite savarankiškumo ir protingo finansų planavimo.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »