Kaip vaiką tinkamai supažindinti su mokėjimo kortele?

Publikuota: 2016 m. gegužės 13 d. penktadienis

Dažnas suaugęs žmogus savo piniginėje nešiojasi vieną ar kelias mokėjimo korteles, kuriomis atsiskaito ir už didelius, ir už smulkius pirkinius. O nuo kokio amžiaus mokėjimo kortele gali pradėti naudotis vaikai? Patarimais, kada reikėtų savo atžalą supažindinti su mokėjimo kortelėmis ir kaip tinkamai tai padaryti, dalijasi SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Kokio amžiaus vaikui jau reikia mokėjimo kortelės? Kada vaikui geriausia pradėti naudotis kortele, yra ir tėvų, ir paties vaiko sprendimas. Tėvai gali paskatinti vaiką naudotis mokėjimo kortele tam, kad jis galėtų patogiau atsiskaityti už smulkius pirkinius. Taip pat būtinybę įsigyti kortelę dažnai lemia ir savarankiškos vaiko kelionės, ekskursijos, į kurias jis susiruošia be tėvų, su mokyklos klase ar lankomo būrelio komanda. Pamatę, kad tai patogus ir saugus būdas duoti kišenpinigių, nes vaikui nebereikia nešiotis grynųjų pinigų, tėvai gali paskatinti vaiką ir toliau naudotis mokėjimo kortele.

Ir pačiam vaikui patogu naudotis mokėjimo kortele, pavyzdžiui, jei nori pirkti internete ar naudotis specialiomis nuolaidomis mėgstamose kavinėse ir parduotuvėse, kurios taiko nuolaidas tam tikrų kortelių turėtojams.

Taigi tikslaus amžiaus, nuo kurio vaiko piniginėje galėtų atsirasti mokėjimo kortelė, nėra – viskas priklauso nuo situacijos ir poreikio. Vis dėlto kuo anksčiau vaikui bus suteikiama galimybė savarankiškai valdyti pinigus, tuo išmintingiau jis su jais elgsis ateityje.

Mokėjimo kortelė, susieta su vieno iš tėvų sąskaita, gali būti puikus startas mokymuisi. Vaikui naudojantis tokia kortele tėvai gali stebėti, kur jis leidžia pinigus, nustatyti paros atsiskaitymo limitą, kuris jiems atrodo tinkamas. Taip pat, jei yra poreikis, galima leisti vaikui šia kortele atsiskaityti ir internete. Bankas tokią mokėjimo kortelę, susietą su vieno iš tėvų sąskaita, gali išduoti vaikui nuo 7 iki 14 metų.

Sąskaita vaiko vardu gali būti atidaryta ir debeto kortelė išduota vaikui nuo 14 metų. Tam reikia abiejų tėvų sutikimo. Tada vaikas gali savarankiškai kontroliuoti savo atsiskaitymus mokėjimo kortele, pats nustatyti paros atsiskaitymo limitą, pasirinkti galimybę atsiskaityti internetu.

Prieš vaikui pradedant naudotis kortele, aptarkite jos privalumus ir galimą riziką:

-       atsiskaitant mokėjimo kortele, savo pinigų likutį nuolat reikėtų pasitikrinti interneto banke, pavyzdžiui, naudojant finansų planavimo programėlę – tai padeda patogiai stebėti, kam ir kiek pinigų išleidžiama;

-       kortelę reikia saugoti ir ją pametus iš karto kreiptis į banką, kad ji būtų blokuojama;

-       kortelės duomenų (numerio, PIN kodo) jokiu būdu negalima atskleisti pašaliniams asmenims. Taip pat negalima leisti kitiems asmenims atlygintinai ar neatlygintinai naudotis savo sąskaita;

-       jei vaikas kortele naudosis savarankiškai, sutarkite, kad kartais paprašysite kortelės sąskaitos išrašo, t. y. pasidomėsite kam ir kiek pinigų išleista;

-       nuolat kalbėkitės su vaiku, kam ir kaip jis paskirsto savo pinigus, aptarkite prioritetus – taip mokysite savarankiškumo ir protingo finansų planavimo.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »