Kaip vaiką tinkamai supažindinti su mokėjimo kortele?

Publikuota: 2016 m. gegužės 13 d. penktadienis

Dažnas suaugęs žmogus savo piniginėje nešiojasi vieną ar kelias mokėjimo korteles, kuriomis atsiskaito ir už didelius, ir už smulkius pirkinius. O nuo kokio amžiaus mokėjimo kortele gali pradėti naudotis vaikai? Patarimais, kada reikėtų savo atžalą supažindinti su mokėjimo kortelėmis ir kaip tinkamai tai padaryti, dalijasi SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Kokio amžiaus vaikui jau reikia mokėjimo kortelės? Kada vaikui geriausia pradėti naudotis kortele, yra ir tėvų, ir paties vaiko sprendimas. Tėvai gali paskatinti vaiką naudotis mokėjimo kortele tam, kad jis galėtų patogiau atsiskaityti už smulkius pirkinius. Taip pat būtinybę įsigyti kortelę dažnai lemia ir savarankiškos vaiko kelionės, ekskursijos, į kurias jis susiruošia be tėvų, su mokyklos klase ar lankomo būrelio komanda. Pamatę, kad tai patogus ir saugus būdas duoti kišenpinigių, nes vaikui nebereikia nešiotis grynųjų pinigų, tėvai gali paskatinti vaiką ir toliau naudotis mokėjimo kortele.

Ir pačiam vaikui patogu naudotis mokėjimo kortele, pavyzdžiui, jei nori pirkti internete ar naudotis specialiomis nuolaidomis mėgstamose kavinėse ir parduotuvėse, kurios taiko nuolaidas tam tikrų kortelių turėtojams.

Taigi tikslaus amžiaus, nuo kurio vaiko piniginėje galėtų atsirasti mokėjimo kortelė, nėra – viskas priklauso nuo situacijos ir poreikio. Vis dėlto kuo anksčiau vaikui bus suteikiama galimybė savarankiškai valdyti pinigus, tuo išmintingiau jis su jais elgsis ateityje.

Mokėjimo kortelė, susieta su vieno iš tėvų sąskaita, gali būti puikus startas mokymuisi. Vaikui naudojantis tokia kortele tėvai gali stebėti, kur jis leidžia pinigus, nustatyti paros atsiskaitymo limitą, kuris jiems atrodo tinkamas. Taip pat, jei yra poreikis, galima leisti vaikui šia kortele atsiskaityti ir internete. Bankas tokią mokėjimo kortelę, susietą su vieno iš tėvų sąskaita, gali išduoti vaikui nuo 7 iki 14 metų.

Sąskaita vaiko vardu gali būti atidaryta ir debeto kortelė išduota vaikui nuo 14 metų. Tam reikia abiejų tėvų sutikimo. Tada vaikas gali savarankiškai kontroliuoti savo atsiskaitymus mokėjimo kortele, pats nustatyti paros atsiskaitymo limitą, pasirinkti galimybę atsiskaityti internetu.

Prieš vaikui pradedant naudotis kortele, aptarkite jos privalumus ir galimą riziką:

-       atsiskaitant mokėjimo kortele, savo pinigų likutį nuolat reikėtų pasitikrinti interneto banke, pavyzdžiui, naudojant finansų planavimo programėlę – tai padeda patogiai stebėti, kam ir kiek pinigų išleidžiama;

-       kortelę reikia saugoti ir ją pametus iš karto kreiptis į banką, kad ji būtų blokuojama;

-       kortelės duomenų (numerio, PIN kodo) jokiu būdu negalima atskleisti pašaliniams asmenims. Taip pat negalima leisti kitiems asmenims atlygintinai ar neatlygintinai naudotis savo sąskaita;

-       jei vaikas kortele naudosis savarankiškai, sutarkite, kad kartais paprašysite kortelės sąskaitos išrašo, t. y. pasidomėsite kam ir kiek pinigų išleista;

-       nuolat kalbėkitės su vaiku, kam ir kaip jis paskirsto savo pinigus, aptarkite prioritetus – taip mokysite savarankiškumo ir protingo finansų planavimo.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

IT sprendimų debesijai rinka siekia 70 mlrd. dolerių

Analitinė bendrovė „Synergy Research Group“ paskelbė pasaulinės IT rinkos, besiremiančios debesų infrastruktūra, rezultatus. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į daiktų internetą

„Cisco Systems Inc.“ nusprendė įsigyti įmonę „Jasper“, teikiančią daiktų interneto paslaugas. skaityti »

Lietuvoje daugėja šviesolaidinio interneto ir IPTV naudotojų

LR ryšių reguliavimo tarnyba paskelbė 2016 m. III-iojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Vašingtono universiteto inžinieriai sukūrė naują „Wi-Fi“ technologiją, sunaudojančią 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. skaityti »

Kokias saugumo klaidas darome internete?

Per didelis atvirumas socialiniuose tinkluose gali pritraukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesį, o per silpni slaptažodžiai – atverti kelią įsilaužimams. skaityti »

„Plume“ pristatė naujo tipo „Wi-Fi“ sistemą

Bendrovė „Plume“ pristatė ryšio technologijų naujovę – naują „Wi-Fi“ sistemą, kuri sudaryta iš miniatiūrinių imtuvų, sujungtų į bendrą vieno namo ar vieno kambario tinklą. skaityti »

Asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose gali pranešti apie psichologines problemas

Psichoterapeutė Tamara Kuntelija-Plieskė pasakoja apie tai, kada asmenukės – tik smagus žaidimas, o kada jos pradeda kelti grėsmę realiam gyvenimui. skaityti »

Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. skaityti »

Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. skaityti »

Iki 2020 m. srautas iš debesijos išaugs beveik keturis kartus

Kompanija „Cisco Systems“ prognozuoja debesų architektūros augimą. skaityti »