Kaip vaiką tinkamai supažindinti su mokėjimo kortele?

Publikuota: 2016 m. gegužės 13 d. penktadienis

Dažnas suaugęs žmogus savo piniginėje nešiojasi vieną ar kelias mokėjimo korteles, kuriomis atsiskaito ir už didelius, ir už smulkius pirkinius. O nuo kokio amžiaus mokėjimo kortele gali pradėti naudotis vaikai? Patarimais, kada reikėtų savo atžalą supažindinti su mokėjimo kortelėmis ir kaip tinkamai tai padaryti, dalijasi SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Kokio amžiaus vaikui jau reikia mokėjimo kortelės? Kada vaikui geriausia pradėti naudotis kortele, yra ir tėvų, ir paties vaiko sprendimas. Tėvai gali paskatinti vaiką naudotis mokėjimo kortele tam, kad jis galėtų patogiau atsiskaityti už smulkius pirkinius. Taip pat būtinybę įsigyti kortelę dažnai lemia ir savarankiškos vaiko kelionės, ekskursijos, į kurias jis susiruošia be tėvų, su mokyklos klase ar lankomo būrelio komanda. Pamatę, kad tai patogus ir saugus būdas duoti kišenpinigių, nes vaikui nebereikia nešiotis grynųjų pinigų, tėvai gali paskatinti vaiką ir toliau naudotis mokėjimo kortele.

Ir pačiam vaikui patogu naudotis mokėjimo kortele, pavyzdžiui, jei nori pirkti internete ar naudotis specialiomis nuolaidomis mėgstamose kavinėse ir parduotuvėse, kurios taiko nuolaidas tam tikrų kortelių turėtojams.

Taigi tikslaus amžiaus, nuo kurio vaiko piniginėje galėtų atsirasti mokėjimo kortelė, nėra – viskas priklauso nuo situacijos ir poreikio. Vis dėlto kuo anksčiau vaikui bus suteikiama galimybė savarankiškai valdyti pinigus, tuo išmintingiau jis su jais elgsis ateityje.

Mokėjimo kortelė, susieta su vieno iš tėvų sąskaita, gali būti puikus startas mokymuisi. Vaikui naudojantis tokia kortele tėvai gali stebėti, kur jis leidžia pinigus, nustatyti paros atsiskaitymo limitą, kuris jiems atrodo tinkamas. Taip pat, jei yra poreikis, galima leisti vaikui šia kortele atsiskaityti ir internete. Bankas tokią mokėjimo kortelę, susietą su vieno iš tėvų sąskaita, gali išduoti vaikui nuo 7 iki 14 metų.

Sąskaita vaiko vardu gali būti atidaryta ir debeto kortelė išduota vaikui nuo 14 metų. Tam reikia abiejų tėvų sutikimo. Tada vaikas gali savarankiškai kontroliuoti savo atsiskaitymus mokėjimo kortele, pats nustatyti paros atsiskaitymo limitą, pasirinkti galimybę atsiskaityti internetu.

Prieš vaikui pradedant naudotis kortele, aptarkite jos privalumus ir galimą riziką:

-       atsiskaitant mokėjimo kortele, savo pinigų likutį nuolat reikėtų pasitikrinti interneto banke, pavyzdžiui, naudojant finansų planavimo programėlę – tai padeda patogiai stebėti, kam ir kiek pinigų išleidžiama;

-       kortelę reikia saugoti ir ją pametus iš karto kreiptis į banką, kad ji būtų blokuojama;

-       kortelės duomenų (numerio, PIN kodo) jokiu būdu negalima atskleisti pašaliniams asmenims. Taip pat negalima leisti kitiems asmenims atlygintinai ar neatlygintinai naudotis savo sąskaita;

-       jei vaikas kortele naudosis savarankiškai, sutarkite, kad kartais paprašysite kortelės sąskaitos išrašo, t. y. pasidomėsite kam ir kiek pinigų išleista;

-       nuolat kalbėkitės su vaiku, kam ir kaip jis paskirsto savo pinigus, aptarkite prioritetus – taip mokysite savarankiškumo ir protingo finansų planavimo.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Cisco Systems Inc.“ kontroliuoja daugiau nei pusę tinklo įrangos rinkos

„Synergy Research Group“ analitikai pateikė pasaulio tinklo įrangos gamintojų rinkos ataskaitą, pagal kurią „Cisco Systems Inc.“ apimama dalis sudaro 55 proc. skaityti »

Prieigą prie interneto iki metų pabaigos turės 3,5 mlrd. žmonių

Jungtinių Tautų organizacijos komisija paskelbė ataskaitą „Plačiajuosčio interneto būklė 2016“. Jos duomenimis, interneto prieinamumas pasaulyje didėja. skaityti »

Lietuvos žydų istorijai ir kultūrai pažinti – naujas interaktyvus gidas mobiliajame telefone

VšĮ „Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras“ pristato ir kviečia išbandyti interaktyvų edukacinį ir turistinį gidą po žydiškąją Lietuvą – „Discover Jewish Lithuania“, kurį jau galima parsisųsti į savo išmanius įrenginius iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvėlių. skaityti »

Lietuvos internetinėje prekyboje – pasaulinė inovacija

Lietuvoje startuoja visiškai naujas mažiausių kainų paieškos portalas www.priceposter.lt. skaityti »

Per metus suteikta 10 kartų daugiau elektroninių paslaugų

VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su partneriais 2015 m. įgyvendino projektą, kurio metu buvo sukurtos 163 elektroninės paslaugos verslui. skaityti »

Paklausių profesijų grupių prognozės – interneto tinklalapyje

Apsisprendžiant dėl studijų abiturientams gali padėti Ūkio ministerijos atlikta stebėsena ir žmogiškųjų išteklių poreikio prognozavimas 2014-2018 metams. skaityti »

Didžiausia kinų pramoga internete – vaizdo įrašai

„China Internet Network Information Center“ agentūra paskelbė naujausią statistiką apie Kinijos interneto naudotojų pomėgius. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ grynasis pelnas išaugo 20 proc.

Palyginti su ankstesniais finansiniais metais, „Cisco Systems Inc.“ pajamos bemaž nepakito, veiklos pelnas padidėjo 17,6 proc., o grynasis pelnas – 19,5 proc. skaityti »

„Facebook“ plinta melagingi pranešimai apie teroro aktus

Melagingų pranešimų apie mirtinas atakas Prahoje banga buvo nukreipta prieš Čekijos ir Slovakijos „Facebook“ naudotojus. ESET saugumo tyrėjai įspėja, kad tokios apgaulės gali pasikartoti ir kitų šalių socialiniuose tinkluose. skaityti »

Moksleiviai mokyklinių prekių nelinkę pirkti internetu

Tyrimai rodo, kad mokyklines prekes moksleiviai linkę įsigyti realiose parduotuvėse, o ne per internetą. skaityti »