Kuriamos suaugusiųjų mokymosi internetu elektroninės paslaugos

Publikuota: 2013 m. balandžio 24 d. trečiadienis

Siekiant užtikrinti galimybę mokytis visą gyvenimą, Ugdymo plėtotės centras (UPC) Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis kuria mokymosi internetu elektronines paslaugas, padėsiančias nemokamai nuotoliniu būdu mokytis kalbų, kompiuterinio raštingumo, kitų disciplinų.

Kaip informavo UPC įgyvendinamo projekto „Suaugusiųjų švietimo programų ir objektų saugykla – elektroninių mokymosi paslaugų priemonė“ koordinatorė Aurelija Kurmytė, kuriamų suaugusiųjų mokymosi internetu elektroninių paslaugų tikslas – sudaryti galimybę suaugusiems šalies gyventojams elektroniniu būdu gauti neformalaus suaugusiųjų švietimo paslaugas, sukuriant suaugusiųjų švietimo programų ir objektų saugyklą.

Įgyvendinus projektą, bus sukurta duomenų bazė, kurioje bus patalpinta apie 500 įvairių mokymosi programų. Vartotojai galės atlikti testus siekiant įvertinti savo gebėjimus, pasirinkti jiems reikiamą mokymosi programą, atsisiųsti vaizdo, garso, kitas mokymosi priemones. Be to, kilus neaiškumams, bus galima elektroniniu paštu ar telefonu kreiptis į konsultacijų centrą.

„Bent jau iš pradžių jokių sertifikatų apie pabaigtus kursus neišduosime, tačiau kursais pasinaudoję šalies gyventojai įgis profesinei veiklai reikalingas žinias ir lavins bei tobulins asmeninius gebėjimus“, – sako A. Kurmytė.

Elektroninio mokymosi programos rengiamos pagal devynias kompetencijas:
• užsienio kalbų;
• gimtosios ir valstybinės kalbos (lietuvių kalba);
• kompiuterinio ir skaitmeninio raštingumo;
• verslumo;
• teisinio raštingumo;
• pilietinio ir politinio raštingumo;
• tarpasmeninės ir tarpkultūrinės komunikacijos;
• sveikatingumo;
• meninės saviraiškos.

Kaip sakė A. Kurmytė, projektas orientuotas į 25–64 metų amžiaus Lietuvos piliečius, tačiau jokie apribojimai siekiantiems mokytis internetu taikomi nebus, tad elektroninio mokymosi programomis galės naudotis bet kas. Potencialių naujų elektroninių paslaugų vartotojų skaičius siekia apie 0,5 mln. šalies gyventojų.

Projektas „Suaugusiųjų švietimo programų  ir objektų saugykla – elektroninių mokymosi paslaugų priemonė“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »