Naudotojai dažniau ieško informacijos internete, nei bando ją įsiminti

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 13 d. ketvirtadienis

Šiuolaikiniai naudotojai nesivargina išmokti ar įsiminti informaciją, kurią lengvai galima rasti internete arba tarp duomenų, saugomų skaitmeniniame įrenginyje. Jie greičiau išleis savo atminties resursus tam, kad įsimintų, kur konkrečiai tinkle yra atsakymas į juos dominantį klausimą. Prie tokių išvadų priėjo „Kaspersky Lab“ ekspertai atlikę apklausą, kurios tikslas suprasti, kaip internetas ir įvairūs įrenginiai veikia informacijos įsiminimą bei atgaminimą.

Naudotojų priklausomybės nuo globalaus tinklo efektas, pavadintas skaitmenine amnezija, atvaizduoja spartėjantį gyvenimo tempą: 61 proc. apklaustų europiečių pažymėjo, kad atsakymo jiems reikia „čia ir dabar“. Būtent todėl 36 proc. naudotojų pirmiausia „kreipiasi“ į internetą, kad rastų jiems reikalingą informaciją, ir tik 6 iš 10 stengiasi pradžioje savarankiškai prisiminti atsakymą į aktualų klausimą. Be to, kai tik duomenys rasti, visai nedaug asmenų (39 proc.) stengiasi juos įsiminti, o kas ketvirtas pasinaudoja gauta informacija ir sėkmingai ją pamiršta.

Taigi nenuostabu, kad 80 proc. europiečių laiko internetą savo atminties ir smegenų priedu. Dauguma respondentų mano, kad nereikia įsiminti pačios informacijos, bet būtina įsiminti jos šaltinį. Beje, su amžiumi ši tendencija didėja.

Šiek tiek geriau europiečiai atsimena savo artimųjų kontaktinę informaciją. Partnerio arba sutuoktinio telefono numerį atmintinai žino 67 proc. apklaustų europiečių, tėvų telefoną – 74 proc., vaiko – 43 proc. O brolių, seserų ir draugų telefonus atsimena mažiau nei pusė apklaustųjų.

Dauguma tyrimo dalyvių Europoje (86 proc.) sutinka, kad šiandien daugelis žmonių turi pernelyg daug telefono numerių, elektroninio pašto adresų ir kitų kontaktinių duomenų, kad juos visus įsimintų. Galbūt būtent todėl naudotojai labiau pasikliauna savo išmaniaisiais telefonais – 34 proc. apklaustųjų pareiškė, kad jų mobiliuosiuose įrenginiuose saugoma visa informacija, kurią jiems reikia atsiminti. Taigi duomenų arba paties įrenginio praradimas daugumai tampa neišvengiamu stresu, o kas penktas naudotojas netgi pradėtų panikuoti šioje situacijoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »