Naudotojai dažniau ieško informacijos internete, nei bando ją įsiminti

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 13 d. ketvirtadienis

Šiuolaikiniai naudotojai nesivargina išmokti ar įsiminti informaciją, kurią lengvai galima rasti internete arba tarp duomenų, saugomų skaitmeniniame įrenginyje. Jie greičiau išleis savo atminties resursus tam, kad įsimintų, kur konkrečiai tinkle yra atsakymas į juos dominantį klausimą. Prie tokių išvadų priėjo „Kaspersky Lab“ ekspertai atlikę apklausą, kurios tikslas suprasti, kaip internetas ir įvairūs įrenginiai veikia informacijos įsiminimą bei atgaminimą.

Naudotojų priklausomybės nuo globalaus tinklo efektas, pavadintas skaitmenine amnezija, atvaizduoja spartėjantį gyvenimo tempą: 61 proc. apklaustų europiečių pažymėjo, kad atsakymo jiems reikia „čia ir dabar“. Būtent todėl 36 proc. naudotojų pirmiausia „kreipiasi“ į internetą, kad rastų jiems reikalingą informaciją, ir tik 6 iš 10 stengiasi pradžioje savarankiškai prisiminti atsakymą į aktualų klausimą. Be to, kai tik duomenys rasti, visai nedaug asmenų (39 proc.) stengiasi juos įsiminti, o kas ketvirtas pasinaudoja gauta informacija ir sėkmingai ją pamiršta.

Taigi nenuostabu, kad 80 proc. europiečių laiko internetą savo atminties ir smegenų priedu. Dauguma respondentų mano, kad nereikia įsiminti pačios informacijos, bet būtina įsiminti jos šaltinį. Beje, su amžiumi ši tendencija didėja.

Šiek tiek geriau europiečiai atsimena savo artimųjų kontaktinę informaciją. Partnerio arba sutuoktinio telefono numerį atmintinai žino 67 proc. apklaustų europiečių, tėvų telefoną – 74 proc., vaiko – 43 proc. O brolių, seserų ir draugų telefonus atsimena mažiau nei pusė apklaustųjų.

Dauguma tyrimo dalyvių Europoje (86 proc.) sutinka, kad šiandien daugelis žmonių turi pernelyg daug telefono numerių, elektroninio pašto adresų ir kitų kontaktinių duomenų, kad juos visus įsimintų. Galbūt būtent todėl naudotojai labiau pasikliauna savo išmaniaisiais telefonais – 34 proc. apklaustųjų pareiškė, kad jų mobiliuosiuose įrenginiuose saugoma visa informacija, kurią jiems reikia atsiminti. Taigi duomenų arba paties įrenginio praradimas daugumai tampa neišvengiamu stresu, o kas penktas naudotojas netgi pradėtų panikuoti šioje situacijoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

44 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. III ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 44 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

„Gemalto“ ir „Sequans“ kartu kuria daiktų interneto technologijas

Nauja technologija padeda taupyti elektros energiją ir pratęsti į daiktų internetą sujungtų įrenginių gyvavimo ciklą. skaityti »

Lietuvos e. valdžios paslaugų rodikliai viršija ES vidurkį

Europos Komisijos atliktame 2016 m. tyrime, Lietuva priskiriama prie pirmaujančių šalių, kuriose e. valdžios paslaugos auga sparčiausiai, o e. valdžios rodikliai lenkia Europos Sąjungos šalių vidurkį. skaityti »

„Vilniaus šilumos tinklai“ atveria interneto svetainę (8)

Startuoja AB „Vilniaus šilumos tinklai“ interneto svetainė – www.chc.lt . Sostinės gyventojai čia ras informaciją apie šilumos ūkio perėmimo iš jį nuomojančios UAB „Vilniaus energija“ procesus, kurie bus aktualūs keičiantis paslaugos teikėjui. skaityti »

Šviesolaidinis internetas Lietuvoje – jau 18 metų

Spalio mėnesį internetas mūsų šalyje švenčia net du gimtadienius: 25 metus nuo to laiko, kai Lietuvoje atsirado interneto ryšys, ir 18 metų nuo tos dienos, kai vario laidus pakeitė optiniai. skaityti »

Lietuvos interneto metraštininkas V. Palubinskas: būtų gerai išsaugoti bent esminius interneto principus

Šiemet spalio mėnesį sukako 25-eri metai nuo interneto atsiradimo Lietuvoje ir 18 metų nuo šviesolaidinio tinklo įvedimo. Ta proga kalbiname Lietuvos interneto metraštininku vadinamą Vladą Palubinską. skaityti »

„Nokia“ pasiekė naują informacijos perdavimo spartos rekordą

Neseniai susikūrusi tinklų milžinė „Nokia-Alcatel-Lucent“ sugebėjo iš 6600 km ilgio vienos gijos optinio kabelio išspausti 65 terabitų per sekundę – maždaug 8 terabaitų per sekundę – spartą. skaityti »

„Google“ algoritmų atnaujinimas: ar jūsų svetainė tam pasiruošusi?

Kompanija „Google“ išleido naujų pokyčių, kurie gali turėti įtakos jūsų svetainės reitingams „Google“ paieškos sistemoje. skaityti »

„YouTube“ turės konkurentą

Vaizdo turinio ir interneto žaidimų svetainė „Twitch“ ruošiasi rimtai konkuruoti su didžiausiu vaizdo turinio portalu „YouTube“. skaityti »

Virtualiosios realybės technologijos įsigalės el. prekyboje

„OrbisResearch“ duomenimis, nuo 2016 iki 2021 m. aktyvių virtualiosios realybės įrenginių naudotojų skaičius išaugs 147 proc. skaityti »