VDU – trečias Lietuvoje pagal pasiekiamumą internete

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 13 d. trečiadienis

Didžiausiame akademiniame aukštojo mokslo institucijų reitinge „Ranking Web“ („Webometrics“) Vytauto Didžiojo universitetas šiais metais užėmė aukštą trečiąją vietą tarp visų Lietuvos aukštųjų mokyklų.

Reitinge įvertinami apie 20 000 universitetų – daugiau, nei daugelyje panašių reitingų. VDU šalies mastu užėmė 3-ią vietą, Europoje – 581-ą, o visame pasaulyje – 1817-ą.

„Webometrics“ reitingas įvertina viso pasaulio universitetus pagal jų dalyvavimą ir įtaką internete. Pagrindiniai šio reitingo kriterijai – matomumas (įtaka) ir veikla internete.

Vertinant įtaką, skaičiuojamas nuorodų į universiteto tinklalapį skaičius ir šių nuorodų šaltiniais tapę svetainės domenai. Tuo tarpu veiklos vertinimo kriterijus sudaro dalyvavimas (visi paieškoje randami svetainės puslapiai), atvirumas (internete paskelbti dokumentai – .doc, .pdf ir kiti) ir meistriškumas (10 % dažniausiai cituojamų mokslo darbų atskirose srityse).

„Webometrics“ reitinge akcentuojami ne tik mokslinės veiklos rezultatai, bet ir kiti kriterijai, kurie atspindi pasaulio akademinių institucijų kokybę. Reitingo rengėjai pabrėžia, kad reitinguojami ne universitetų tinklalapiai – universitetai vertinami pasauliniu mastu pagal matomumą ir dalyvavimą internete, atsižvelgiant į jų dėstymo lygį, mokslinių tyrimų rezultatus, tarptautinį prestižą, ryšius su bendruomene ir t. t.

Reitingo autoriai – nepelno siekianti organizacija, mokslinių tyrimų grupė „Cybermetrics Lab“, priklausanti didžiausiai viešai Ispanijos mokslinių tyrimų institucijai „Consejo Superior de Investigaciones Cientificas“ (CSIC).

Šaltinis: vdu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »