Andrius Mamontovas: „iTunes“ yra naujos šou verslo eros lyderis"

Publikuota: 2012 m. vasario 15 d. trečiadienis

Tūkstančius įrašų kasdien didžiausioje pasaulyje muzikos internetinėje parduotuvėje „iTunes“ parduodanti Adele, „Coldplay“ ir kitos muzikos žvaigždės jau seniai nebejaučia neįtikėtinai krentančių kompaktinių diskų pardavimų. Fizinius įrašų pardavimus labai sėkmingai pakeitė skaitmeniniai pardavimai. Neatsitiktinai į pasaulinę revoliuciją sukėlusią „Apple“ muzikos ir filmų parduotuvę sparčiai ėmė žengti ir Lietuvos kūrėjai.

Parduotuvėje „iTunes“, kurioje iš viso yra per 20 milijonų dainų, jau galima įsigyti Andriaus Mamontovo, Vidžio su Mario Basanov, Leon Somov su Jazzu, Jurgos, „Skamp“ ir kitų atlikėjų muzikos. Į šią parduotuvę planuojama patalpinti ir visus nepriklausomos Lietuvos kino rekordus sumušusį lietuvišką filmą „Tadas Blinda. Pradžia“.

Prieš kelias dienas Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) vykusiame „iTunes“ pristatyme muzikos bei filmų kūrėjams kalbėjęs „Tadas Blinda. Pradžia“ režisierius Donatas Ulvydas tikino, kad „iTunes“ ypač svarbus tiems kūrėjams, kurie nori būti žinomi tarptautinėje rinkoje.

Režisierius įsitikinęs, kad didžiausia internetinė parduotuvė taps nauja platforma ne tik dideliems filmams, bet ji ypač bus svarbi mažo biudžeto projektams, kurie dienos šviesą išvys būtent tik dėl šios programos, nes nereikės leisti DVD.

„iTunes” padės kūrėjams atsidurti visame pasaulyje

Vienas renginio pranešėjų dainininkas Andrius Mamontovas neabejoja „iTunes” nauda tiek kūrėjams, tiek ir vartotojams: „iTunes” yra naujos šou verslo eros lyderis", – teigia jis. „Apple” įrašų internetinėje parduotuvėje keletą paskutinių Andriaus albumų vos per kelias minutes galima įsigyti nuo praėjusių metų spalio mėnesio. Dainininkas tvirtina, kad tai buvo svarbus žingsnis į priekį.

Tiesa, kol kas patys Lietuvos atlikėjai sukelti savo muzikos į šią internetinę erdvę dar negali. Tam reikia susirasti distributorius užsienyje. „Susiradau vieną iš daugybės kompanijų, oficialiai atstovaujančių “iTunes”, kuri teikia muzikos įkėlimo paslaugas, techninę pagalbą bei detalias ataskaitas“, – teigia dainininkas  

Jis planuoja netrukus į „iTunes” įkelti  visą savo diskografiją ir kolegoms rekomenduoja kelti ne tik naujas dainas, bet ir senus įrašus. “Kol kas daugiausiai lietuvių muziką perka emigrantai, kurie nori įsigyti ir klausytis tų dainų, kurios skambėjo dar jiems būnant Lietuvoje”, – patirtimi dalinasi muzikantas.

Andrius Mamontovas įsitikinęs, kad lietuviams internetinė laisvė atvėrė plačias galimybes, tik ne visi sugeba prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos.  Jis tiki, kad „iTunes” padės muzikantams atsidurti bet kuriame pasaulio krašte, taip bus paprasčiau organizuoti koncertinius turus ir tam nebereikės tokios didelės vadybininkų armijos kaip iki šiol. „iTunes” atliks sklaidos bei reklamos svetur funkciją.

Pasaulyje „iTunes” populiarumas nuolat auga. Praėjusiais metais šios parduotuvės pardavimai buvo net 1,7 mlrd. JAV dolerių. Parsisiuntimų skaičius vien per praėjusias Kalėdas, gruodžio 25 d., siekė 140 milijonų. Šiuo metu prie „iTunes” prisijungusios 123 pasaulio šalys, kurios gali rinktis iš daugiau nei iš 20 mln. dainų, 40 000 muzikinių klipų, daugiau nei 50 tūkst. televizijos laidų ir 7 500 puikios kokybės įvairių laikotarpių filmų. „Apple” internetinėje parduotuvėje, kaip ir visame pasaulyje, taip pat sparčiai populiarėja ir elektroninės knygos, kurių „iTunes” jau yra apie 55 tūkstančius. Vaizdo ir garso rinkmenų (ang. k. podcasts) skaičius pasiekė vieną milijoną. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »