„Apple“ vadovas Timas Kukas laužo Styvo Džobso tradicijas

Publikuota: 2012 m. gegužės 28 d. pirmadienis

Timas Kukas (Tim Cook) pagarbiai žiūri į Styvo Džobso (Steve Jobs) palikimą, tačiau priimdamas sprendimus pasikliauja tik savo žiniomis ir patirtimi. Jis daro kompaniją atviresnę ir stengiasi pernelyg nesiskirti nuo paprastų darbuotojų.

„Apple“ vadovas Timas Kukas, prieš beveik 9 mėnesius perėmęs vadovavimą iš Styvo Džobso, atrodo daug atviresnis nei jo pirmtakas. Tokią išvadą priėjo redaktorius Adamas Lašinskis (Adam Lashinsky) savo straipsnyje, išspausdintame žurnale „Fortune“.

„Greičiausiai dauguma „Apple“ darbuotojų su T. Kuku jaučiasi komfortiškiau, – rašo A. Lašinskis. – Jis dažnai prie kurio nors iš jų prisėda kavinėje per pietų pertrauką. O štai S. Džobsas paprastai pietaudavo su vyriausiuoju „Apple“ dizaineriu Džonatanu Aivu (Jonathan Ive).“

Apie T. Kuką palankiai atsiliepia ir kolegos iš kitų kompanijų. „Kai susitikome, jis buvo absoliučiai žemiškas, neoficialus,  lankstus ir kreipė dėmesį į detales. Su juo buvo paprasta kalbėtis, – prisimena vienos autoritetingos technologijų bendrovės vadovas. – Aš net pamiršau, kad prieš mane – „Apple“ generalinis direktorius. Su S. Džobsu taip nesijausdavau.“

„Kompanijoje „Apple“ S. Džobsą tuo pat metu ir gerbė, ir mylėjo, ir bijojo, – tęsia straipsnio autorius. – T. Kukas, žinoma, labai reiklus vadovas, bet jis nebaisus. Jis gerbiamas, bet prieš jį nekeliaklupsčiaujama. „Apple“, žengiančiai į naują korporatyvinės istorijos etapą, greičiausiai nebereikalingas generalinis direktorius-dievas, reikia tik paprasto mirtingojo, suprantančio, kaip reikia dirbti.“

Praėjusią žiemą investuotojai turėjo galimybę susitikti su T. Kuku ir su juo pasikalbėti gyvai. „Apple“ vadovas atvirai, be jokio sumišimo atsakydavo į kiekvieną užduotą klausimą. O štai S. Džobsas retai akcininkams skirdavo dėmesio.

„T. Kukas imasi spręsti užduotis, kurios jau seniai rūpėjo kompanijai ir jos darbuotojams, – rašo A. Lašinskis. – Susidaro įspūdis, kad jis vadovaujasi didžiausių kompanijos problemų sąrašu, kurį jo pirmtakas reguliariai ignoruodavo vien dėl savo užsispyrimo.“

Straipsnio autorius teigia, kad T. Kukas gerbia S. Džobso atminimą ir jo palikimą, tačiau elgiasi taip, kaip, jo nuomone, būtų geriausia kompanijai, ir veikia savarankiškai. „Jis savęs neklausia, kaip mano vietoje elgtųsi Džobsas, o pats priima sprendimus“, – rašo autorius.

„Elgesys ir tonas pasikeitė, tačiau tos permainos visiškai natūralios. Kai kurios iš jų susijusios su pagrindiniais produkcijos kūrimo procesais. Apskritai „Apple“ tapo atviresnė ir gerokai solidaresnė. tačiau 14 metų darbo kompanijoje stažą turintis veteranas nepažeidžia unikalios vidinės įmonės kultūros.“

Tačiau yra ir neigiamų atsiliepimų apie Timo Kuko vadovavimo manierą. „Man pasakojo, kad dabar bet kokio reikšmingo pasitarimo pagrindiniai dalyviai yra projektų vadovai ir darbo su tiekėjais vadybininkai, – pareiškė buvęs „Apple“ techninis viceprezidentas Maksas Peili (Max Paley), po 14 metų darbo 2011 metų pabaigoje palikęs kompaniją. – Kai dar dirbau, inžinieriai kėlė reikalavimus, o vadovai kaip įmanydami stengdavosi juos aprūpinti viskuo, kas reikalinga.“

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »