„Apple“ vadovas Timas Kukas laužo Styvo Džobso tradicijas

Publikuota: 2012 m. gegužės 28 d. pirmadienis

Timas Kukas (Tim Cook) pagarbiai žiūri į Styvo Džobso (Steve Jobs) palikimą, tačiau priimdamas sprendimus pasikliauja tik savo žiniomis ir patirtimi. Jis daro kompaniją atviresnę ir stengiasi pernelyg nesiskirti nuo paprastų darbuotojų.

„Apple“ vadovas Timas Kukas, prieš beveik 9 mėnesius perėmęs vadovavimą iš Styvo Džobso, atrodo daug atviresnis nei jo pirmtakas. Tokią išvadą priėjo redaktorius Adamas Lašinskis (Adam Lashinsky) savo straipsnyje, išspausdintame žurnale „Fortune“.

„Greičiausiai dauguma „Apple“ darbuotojų su T. Kuku jaučiasi komfortiškiau, – rašo A. Lašinskis. – Jis dažnai prie kurio nors iš jų prisėda kavinėje per pietų pertrauką. O štai S. Džobsas paprastai pietaudavo su vyriausiuoju „Apple“ dizaineriu Džonatanu Aivu (Jonathan Ive).“

Apie T. Kuką palankiai atsiliepia ir kolegos iš kitų kompanijų. „Kai susitikome, jis buvo absoliučiai žemiškas, neoficialus,  lankstus ir kreipė dėmesį į detales. Su juo buvo paprasta kalbėtis, – prisimena vienos autoritetingos technologijų bendrovės vadovas. – Aš net pamiršau, kad prieš mane – „Apple“ generalinis direktorius. Su S. Džobsu taip nesijausdavau.“

„Kompanijoje „Apple“ S. Džobsą tuo pat metu ir gerbė, ir mylėjo, ir bijojo, – tęsia straipsnio autorius. – T. Kukas, žinoma, labai reiklus vadovas, bet jis nebaisus. Jis gerbiamas, bet prieš jį nekeliaklupsčiaujama. „Apple“, žengiančiai į naują korporatyvinės istorijos etapą, greičiausiai nebereikalingas generalinis direktorius-dievas, reikia tik paprasto mirtingojo, suprantančio, kaip reikia dirbti.“

Praėjusią žiemą investuotojai turėjo galimybę susitikti su T. Kuku ir su juo pasikalbėti gyvai. „Apple“ vadovas atvirai, be jokio sumišimo atsakydavo į kiekvieną užduotą klausimą. O štai S. Džobsas retai akcininkams skirdavo dėmesio.

„T. Kukas imasi spręsti užduotis, kurios jau seniai rūpėjo kompanijai ir jos darbuotojams, – rašo A. Lašinskis. – Susidaro įspūdis, kad jis vadovaujasi didžiausių kompanijos problemų sąrašu, kurį jo pirmtakas reguliariai ignoruodavo vien dėl savo užsispyrimo.“

Straipsnio autorius teigia, kad T. Kukas gerbia S. Džobso atminimą ir jo palikimą, tačiau elgiasi taip, kaip, jo nuomone, būtų geriausia kompanijai, ir veikia savarankiškai. „Jis savęs neklausia, kaip mano vietoje elgtųsi Džobsas, o pats priima sprendimus“, – rašo autorius.

„Elgesys ir tonas pasikeitė, tačiau tos permainos visiškai natūralios. Kai kurios iš jų susijusios su pagrindiniais produkcijos kūrimo procesais. Apskritai „Apple“ tapo atviresnė ir gerokai solidaresnė. tačiau 14 metų darbo kompanijoje stažą turintis veteranas nepažeidžia unikalios vidinės įmonės kultūros.“

Tačiau yra ir neigiamų atsiliepimų apie Timo Kuko vadovavimo manierą. „Man pasakojo, kad dabar bet kokio reikšmingo pasitarimo pagrindiniai dalyviai yra projektų vadovai ir darbo su tiekėjais vadybininkai, – pareiškė buvęs „Apple“ techninis viceprezidentas Maksas Peili (Max Paley), po 14 metų darbo 2011 metų pabaigoje palikęs kompaniją. – Kai dar dirbau, inžinieriai kėlė reikalavimus, o vadovai kaip įmanydami stengdavosi juos aprūpinti viskuo, kas reikalinga.“

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »