„Canon EOS 60Da“ – fotoaparatas dangaus objektams fiksuoti

Publikuota: 2012 m. balandžio 3 d. antradienis

„Canon“ EOS fotoaparatų seriją papildė modelis „EOS 60Da“. Tai didelės raiškos skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas, skirtas tiek profesionaliems astrofotografams, tiek ir mėgstantiems laisvalaikiu fiksuoti dangaus objektus. Fotoaparatų „EOS 60D“ ir „EOS 20Da“ pagrindu sukurtas „EOS 60Da“ atitinka technines pirmtako specifikacijas, be to, geba fiksuoti sodrią raudoną emisinio ūko skleidžiamą spalvą. Fotoaparate integruotas modifikuotas žemų dažnių signalų filtras, fiksuoja vandenilio alfos (Hα) šviesos bangas.

Standartiniame skaitmeniniame veidrodiniame fotoaparate esantis infraraudonųjų spindulių filtras slopina raudonos spalvos signalų perdavimą ir riboja Hα šviesos kiekį, tad nuotraukoje nėra nepageidaujamos spalvos artefaktų. „EOS 60Da“ integruotas modifikuotas filtras tris kartus geriau nei „EOS 60D“ perleidžia Hα šviesą, o 18 megapikselių CMOS jutiklis, DIGIC 4 procesorius ir didelė ISO vertė užtikrina detalų ir aiškų emisinio ūko raudonos spalvos tonų atkūrimą nuotraukose.

Didelė raiška ir jautrumas, mažai triukšmo

Dėl 18 megapikselių „APS–C“ CMOS jutiklio galima detaliai nufotografuoti žvaigždžių spiečius, o esant dideliam – iki 6400 – ISO jautrumui (išplečiama iki 12 800) mažinamas triukšmas. Veikdamas kartu su galingu procesoriumi DIGIC 4, jutiklis taip pat užtikrina triukšmo ir signalo santykį nuotraukose: spalvos atrodo natūralios, tonai švelniai pereina vienas į kitą. Šios savybės ypač praverčia norint užfiksuoti subtilius tarpžvaigždinių dujų debesų spalvų perėjimus.

Lengva valdyti

Dėl aptakios fotoaparato formos patogu pasiekti visus jo mygtukus, jie sugrupuoti pagal naudojimo dažnumą. Valdiklius lengva nustatyti ir jiems priskirti naujų funkcijų pagal individualius vartotojų poreikius, o skystųjų kristalų ekrane su foninio apšvietimo funkcija galima stebėti ir reguliuoti to paties vaizdo skirtingų variantų parametrus. „Quick Control“ mygtukas teikia greitą ir patogią prieigą prie daugybės fotoaparato nuostatų fotografavimo metu.

Fotoaparatas turi 7,7 cm įstrižainės plataus kintamo kampo 1040 tūkst. vaizdo elementų raiškos skystųjų kristalų ekraną. „EOS 60Da“ suderinamas su funkcija „Live View“, praverčiančia fotografuojant su trikoju, bei su nuotolinio užrakto valdikliu „TC–80N3“[1], kuriuo galima reguliuoti nuostatas nekeičiant fotoaparato padėties. Su „TC–80N3“ galima fotografuoti nuotoliniu būdu pasirinktais intervalais arba derinant ilgalaikes ekspozicijas. 

Adapteris „ACK–E6 AC“ leidžia nepertraukiamai fotografuoti naudojant pagrindinį maitinimo tinklą, o EOS programinė įranga suteikia galimybę kontroliuoti nuostatas arba žiūrėti kadruotus to paties vaizdo variantus kompiuteriuose, prijungus įrenginį USB jungtimi.

„EOS 60Da“ taip pat suderinamas su visame pasaulyje universaliais keičiamaisiais objektyvais, kurių židinio nuotolis yra nuo 8 iki 800 mm. 

Pagrindinės „EOS 60Da“ funkcijos:

  • Didesnis jautrumas infraraudoniesiems spinduliams
  • 18 megapikselių „APS–C“ CMOS jutiklis
  • Kintamo kampo 7,7 cm įstrižainės, 3:2 skystųjų kristalų ekranas „Clear View“
  • ISO 100–6400 (išplečiamas iki 12 800)
  • Filmuoja parinkus tam tikro laiko tarpo funkciją su EOS paslaugų programa arba galima pasirinkti nuotolinio laikmačio valdiklį „TC–80N3“
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »