Elektromobiliai jau Lietuvoje

Publikuota: 2011 m. balandžio 24 d. sekmadienis

Elektriniu motoroleriu jau nieko nenustebinsi. Tačiau mums visiems įprastą automobilį pavertę elektriniu vairuoti daug maloniau. Elektrinis automobilis važiuoja labia tyliai, saugo ne tik gamtą, bet ir mūsų kišenes. Jis išvysto daugiau nei šimto kilometrų per valandą greitį bei yra ekonomiškas, kadangi nulėkti atstumą nuo Vilniaus iki Kauno kainuoja vos aštuonis litus.

„Finansiškai naudinga. Jeigu žmogus nori gyventi ir važinėti iš žalios energijos, jis sau gali pasistatyti vėjo ar saulės jėgainę ir tiesiog važinėti naudodamasis atsinaujinančiais šaltiniais. Jam nebereikia galvoti apie kuro kainas“, – automobilio privalumus vardijo verslininkas Tadas Šalomskas.

Lietuviai nusitaikė į elektrinių automobilių rinką užsienyje, o artimiausiu metu Kaune turėtų atsirasti ir pirmoji lietuvių sukurta elektromobilių įkrovimo stotelė. Visos elektriniam automobiliui reikalingos detalės pagamintos Lietuvos bendrovėse. Apie šimtą automobilių per metus ateityje planuojantys perdaryti verslininkai dairosi į užsienio rinkas.

„Konkuruoti su didžiaisiais gamintojais nežadame. Mūsų produktas bus kitoks – naudojamos naujesnės technologijos. Elektromobilių gamyba nebus masinė. Jeigu kuras Lietuvoje pabrangtų iki 6–7 litų, automobilis atsipirktų per trejus metus, – pasakojo Lietuvos elektromobilių asociacijos valdybos pirmininkas Laurynas Jokužis.

Mūsų gatvėse kol kol rieda tik kelios dešimtys elektra varomų automobilių. Šį penktadieni Kaune pradėjo veikti  pirmoji Lietuvoje, Europos Sąjungos standartus atitinkanti įkrovimo stotelė.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »