Elektromobiliai jau Lietuvoje

Publikuota: 2011 m. balandžio 24 d. sekmadienis

Elektriniu motoroleriu jau nieko nenustebinsi. Tačiau mums visiems įprastą automobilį pavertę elektriniu vairuoti daug maloniau. Elektrinis automobilis važiuoja labia tyliai, saugo ne tik gamtą, bet ir mūsų kišenes. Jis išvysto daugiau nei šimto kilometrų per valandą greitį bei yra ekonomiškas, kadangi nulėkti atstumą nuo Vilniaus iki Kauno kainuoja vos aštuonis litus.

„Finansiškai naudinga. Jeigu žmogus nori gyventi ir važinėti iš žalios energijos, jis sau gali pasistatyti vėjo ar saulės jėgainę ir tiesiog važinėti naudodamasis atsinaujinančiais šaltiniais. Jam nebereikia galvoti apie kuro kainas“, – automobilio privalumus vardijo verslininkas Tadas Šalomskas.

Lietuviai nusitaikė į elektrinių automobilių rinką užsienyje, o artimiausiu metu Kaune turėtų atsirasti ir pirmoji lietuvių sukurta elektromobilių įkrovimo stotelė. Visos elektriniam automobiliui reikalingos detalės pagamintos Lietuvos bendrovėse. Apie šimtą automobilių per metus ateityje planuojantys perdaryti verslininkai dairosi į užsienio rinkas.

„Konkuruoti su didžiaisiais gamintojais nežadame. Mūsų produktas bus kitoks – naudojamos naujesnės technologijos. Elektromobilių gamyba nebus masinė. Jeigu kuras Lietuvoje pabrangtų iki 6–7 litų, automobilis atsipirktų per trejus metus, – pasakojo Lietuvos elektromobilių asociacijos valdybos pirmininkas Laurynas Jokužis.

Mūsų gatvėse kol kol rieda tik kelios dešimtys elektra varomų automobilių. Šį penktadieni Kaune pradėjo veikti  pirmoji Lietuvoje, Europos Sąjungos standartus atitinkanti įkrovimo stotelė.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »