Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Publikuota: 2017 m. balandžio 26 d. trečiadienis

Šiuolaikinių technologijų galimybės leidžia kas minutę įamžinti gyvenimo akimirką ir ją išsaugoti. Ir nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. Prekybininkai pastebi, kad į madą grįžo ir prieš kelis dešimtmečius populiarūs momentiniai fotoaparatai, leidžiantys atspausdintomis nuotraukomis džiaugtis akimirksniu.    

„Panašu, kad popierinė nuotrauka mūsų šalies gyventojams tampa vis vertingesnė. Vis dažniau gražiausius kadrus  lietuviams norisi įamžinti popierinėse nuotraukose ir laikyti jas albumuose arba rėmeliuose. Be to atgimė momentinė fotografija: prieš kelis dešimtmečius populiarūs momentiniai fotoaparatai vėl naudojami, ypač renginių metu“, – sako įmonės „Fujifilm Lietuva“ generalinis direktorius Giedrius Tradišauskas.

Anot jo, sparčiai besivystant išmanioms technologijoms, jau buvo įprasta nuotraukas saugoti skaitmeniniu formatu. „Dabar situacija kiek pasikeitė – greičiausiai savo įrenginiuose saugome per daug kadrų, kad būtų lengva juos peržiūrėti, arba rasti konkrečią akimirką. O pametus, arba sugadinus įrenginį, neretai dingsta ir dešimtmečius kaupti nuotraukų albumai“, - sako G. Tradišauskas.

Prekybos tinklo „Senukai“ komunikacijos vadovė Simona Liaudanskytė sako, kad jų parduotuvėje įsikūrusioje nuotraukų spausdinimo laboratorijoje vien per metus darbo apimtys išaugo kone dvigubai.

„Spausdiname  ne tik nuotraukas iš skaitmeninių laikmenų, taip pat vis dažniau žmonės atneša ir juosteles, iš kurių prašo atspausdinti nuotraukas“, –  pasakoja S. Liaudanskytė.

Prekybininkai skaičiuoja kad per pastaruosius 2 metus dvigubai išaugo ir momentinių fotoaparatų, kurie iš karto atspausdina nuotraukas, ir tokiems fotoaparatams reikalingų foto plokštelių pardavimai.

Populiariausi momentiniai fotoaparatai yra retro stiliaus, spausdinantys vizitinės kortelės dydžio nuotraukas, tačiau labai mėgstami ir spausdinantys dvigubai didesnes nuotraukas.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »