Interaktyvios pjaustymo lentelės išradėja laimėjo praktiką „Sharp“

Publikuota: 2013 m. liepos 4 d. ketvirtadienis

„Sharp Europe“ paskelbė konkurso „#GetItDownOnPaper“, kuriame jaunuoliai buvo kviečiami susirungti dėl galimybės atlikti amokamą praktiką „Sharp“ įmonėje, laimėtoją. Ja tapo Siobhán Andrews, interaktyvios pjaustymo lentelės koncepcijos („Chop-Syc“) dizainerė. Pjaustymo lentelė, padaryta iš planšetinio kompiuterio su jutikliniu ekranu, gaminant suteikia galimybę peržiūrėti receptus ir patarimus internete. Siobhán dizaino koncepcija pelnė jai vasaros praktikos vietą vienoje iš svarbiausių Europos novatorių įmonių – „Sharp Laboratories of Europe“, esančioje Oksforde, JK.

Siobhán dizaino koncepcija pralenkė daugiau nei 70 kitų dalyvių „Sharp“ konkurse „#GetItDownOnPaper“, kurio užduotis buvo pasidalinti kasdienių problemų sprendimais. „Chop-Syc“ įkvėpė kebli situacija gaminant, kai rankos užimtos maistu, vartyti receptų knygas ar ieškoti informacijos apie sveiką maistą internete.

Siobhán, šiuo metu studijuojanti Tvarių produktų dizainą paskutiniame kurse Falmouth universitete, aiškina: „Tai iš esmės yra ekranas, esantis už interaktyvios pjaustymo lentelės, tad ji naudojama kaip įprasta pjaustymo lentelė, tik prijungia jus prie skirtingų svetainių, kuriose rasite sveikus receptus. Lentelė taip pat rodo informaciją apie porcijų dydžius.“

Lentelės ekranas pagamintas iš grūdinto, atsparaus įbrėžimams stiklo ir gali būti dedamas ant įkraunamo kilimėlio, tad nebereikia laidų jungčių ar baterijų. Aplink lentelę yra 2 mm kraštelis, kad būtų išvengta išsiliejimo, o vienas lentelės kraštas yra lengvai pasviręs ir nusmailintas, kad būtų lengviau perkelti maistą nuo lentelės į keptuvę.

„Sharp Laboratories of Europe“ generalinis direktorius Ian Thompson sakė: „Mes buvome priblokšti prašymų gausos ir įvairovės, aprėpiančios viską nuo elektroninės pjaustymo lentelės iki šiukšlių pašalinimo sistemos, pagrįstos biologine mimikrija ar labdaros programa. 6 valandas užtrukome gyvai diskutuodami, kol išrinkome nugalėtoją, o idėjų kiekis buvo toks didelis, kad galėjo lengvai aptemdyti protą. Laukiu Siobhán mūsų laboratorijoje ir tikiuosi, kad ji turės įtakos mūsų dizaino sprendimams ir atsiskleis kaip perspektyvi mokslininkė ir inžinierė.“

„Sharp Laboratories“ yra atsakinga už pažangiausių inovacijų vystymą, kurios padėtų išspręsti realias žmonių problemas, įskaitant mobilią LCD technologiją ir „laboratoriją jūsų delne“ – skubaus kraujo tyrimo technologiją, suteikiančią galimybę mobiliuoju prietaisu ištirti kraują per keletą minučių.

„Sharp“ nuolat nori investuoti į ateities idėjas, o „Sharp“ mokslininkai yra taip sužavėti „Chop-Syc“, jog greičiausiai šią koncepciją pavers realybe.

Daugiau informacijos apie „Chop-Syc“ ir kitus atrinktus dalyvius rasite: http://www.humansinvent.com

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »