Pirmoji pasaulyje hibridinė elektrinė elektrą gamins iš gamtinių dujų, saulės bei vėjo energijos

Publikuota: 2011 m. birželio 10 d. penktadienis

JAV korporacija „General Electric“ paskelbė, kad jau šiemet Turkijoje pradės naujos kartos elektrinės statybas. Ji bus inovatyvi tuo, kad pirmą kartą pasaulyje viena elektrinė gamins elektros energiją iš trijų skirtingų energijos rūšių – gamtinių dujų, saulės energijos ir vėjo energijos.
Ją sudarys dujų varoma garo turbina, veidrodžių, nukreipiančių Saulės šviesą į bokštą, laukas bei šalia esantis nedidelių vėjo jėgainių masyvas. Bendras elektrinės galingumas bus 522 megavatai, iš kurių pagrindinę dalį – 450 megavatų – generuos dujos. Saulės energijos elektrinės galia bus 50 megavatų, o vėjo jėgainių parko – 22 megavatai. Nors papildoma atsinaujinančių šaltinių galia ir nebus didelė, „General Electric“ teigimu, pagrindinis hibridinės elektrinės privalumas bus tas, kad papildoma „žaliųjų“ šaltinių galia į elektros tinklą bus integruota labai nebrangiai, pasinaudojant tradicinės dujomis kūrenamos elektrinės infrastruktūra bei viena valdymo sistema.
Korporacijos teigimu, tai leis net dvigubai sumažinti saulės jėgainės kainą, o skirtingos energijos rūšys papildys viena kitą ir leis naudoti mažiau dujų pučiant stipresniam vėjui ir giedromis dienomis.

Saulės energijos naudoti „General Electric“ pasinaudos nedidelės kompanijos „eSolar“ sukurta technologija, kuri naudoja tūkstančius nedidelių veidrodžių, vadinamų heliostatais, nukreipiančių šviesą į bokštą, kuriame esančioje talpoje sukurtas garas siunčiamas į turbiną. Dujų turbina taip pat yra naujos kartos. Apie jos sukūrimą buvo paskelbta vos prieš mėnesį. Jos našumas gali pasiekti net 69 procentus – dvigubai daugiau nei įprastinių gamtines dujas naudojančių elektrinių.

Planuojama, kad naujoji elektrinė pradės veikti 2015 metais.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »