82-oji IFLA generalinė konferencija: naujos tendencijos ir gairės

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 26 d. penktadienis

Rugpjūčio 13–19 dienomis Ohajo valstijoje esančiame Kolambuso mieste (Jungtinės Amerikos Valstijos) įvyko 82-oji Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) generalinė konferencija ir asamblėja. Šio kasmetinio bibliotekų ir informacijos paslaugų sektoriaus atstovų suvažiavimo tema – „Ryšiai. Bendradarbiavimas. Bendruomenė“ (angl. „Connections. Collaboration. Community“).

Konferencijoje, sulaukusioje per 3 500 dalyvių iš daugiau kaip 120 pasaulio šalių, aptartos įvairios bibliotekininkystės ir informacijos mokslų temos: apžvelgtos pasaulinės kultūros paveldo apsaugos, autorių teisių, prieigos prie informacijos, paslaugų plėtros ir kitos tendencijos. Konferencijoje lankėsi ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atstovai – generalinis direktorius prof. dr. R. Gudauskas ir Informacijos išteklių departamento direktoriaus pavaduotoja Alma Masevičienė.

Rugpjūčio 16 d. prof. dr. R. Gudauskas dalyvavo Pasaulio nacionalinių bibliotekų direktorių konferencijos (angl. Conference of Directors of National Libraries) metiniame posėdyje tema  „Nacionalinės bibliotekos skaitmeninėje rinkoje“ (angl. „National Libraries on the Digital Market“). Susitikime pristatytos nacionalinių bibliotekų sektoriaus naujienos ir aptartos šiuolaikinės bibliotekų valdymo aktualijos – bendradarbiavimas su valstybės institucijomis, tarptautinio ir tarpkultūrinio supratimo skatinimas ir kt.

Rugpjūčio 10–11 dienomis Nacionalinės bibliotekos direktorius dalyvavo IFLA Vadybos ir rinkodaros  (angl.IFLA Management and Marketing Standing Committee) ir Genealogijos ir vietinės istorijos (angl. Genealogy and Local History) komitetų susitikimuose ir veikloje.

Stendinių pranešimų sesijoje tarptautinei bibliotekininkų bendruomenei buvo pristatytas Informacijos mokslų departamento Lituanistikos skyriaus vykdomas projektas – renginių ciklas mokiniams „Pokalbiai apie emigraciją“. Projektą stendo lankytojams pristatė A. Masevičienė.

Vienas svarbiausių 82-osios IFLA generalinės konferencijos įvykių – naujasis IFLA pranešimas apie tendencijas (angl. IFLA Trend Report), papildęs 2013 m. išleistą dokumentą, apibrėžiantį penkias svarbiausias kryptis, formuojančias pasaulinę informacinę aplinką. Naujos redakcijos dokumente pateikiama informacija apie šiuolaikinių technologijų, tokių kaip 3D spausdintuvai, integravimą į bibliotekų veiklą ir pristatoma bibliotekų vaidmens kaita užtikrinant investicijas į įgūdžių ugdymą ir sklandų sektoriaus koordinavimą.

Taip pat konferencijoje pateiktos naujosios IFLA Tęstinio profesinio mokymo gairės: principai ir geroji praktika (angl. IFLA Guidelines for Continuing Professional Development: Principles and Best Practices). Šios gairės papildė 2006 m. išleistas rekomendacijas, kurių idėja grindžiama IFLA/UNESCO Viešųjų bibliotekų 1994 m. manifesto nuostata, teigiančia, kad tęstinis bibliotekininkų mokymas yra būtina sąlyga siekiant teikti kokybiškas paslaugas. Pagrindiniai naujųjų gairių principai nurodo, kad atsakomybė už tęstinius profesinius mokymus atitenka tiek patiems bibliotekininkams, tiek jų darbovietėms, profesinėms asociacijoms ir specialistus rengiančioms institucijoms. Žmogiškieji ištekliai ir profesinės etikos nuostatos turėtų įpareigoti institucijas pasirūpinti, kad personalas galėtų pasinaudoti tęstinio mokymo galimybėmis.

Šaltinis: lnb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »