Kam Lietuvos darbuotojai skirtų papildomą valandą paroje?

Publikuota: 2015 m. liepos 13 d. pirmadienis

Jei lietuviams paroje atsirastų papildoma valanda, didžioji dalis ją skirtų sau, šeimai ar miegui, rodo šalies biurų darbuotojų apklausa. Tiesa, penktadalis pripažino, kad jiems sunku rasti daugiau laiko asmeniniam gyvenimui bei nesutiko su teiginiu, jog jų darbo ir asmeninio gyvenimo balansas yra pakankamas.

„Microsoft Lietuva“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta Lietuvos smulkių ir vidutinių (SVV) įmonių biurų darbuotojų apklausa atskleidė, kad paroje atsiradus papildomai valandai, 45 proc. apklaustųjų ją skirtų poilsiui ir nieko neveikimui, 39 proc. praleistų daugiau laiko su šeima, 20 proc. – miegotų ir tik 1 proc. daugiau dirbtų. Analogiška tyrimų bendrovės „Ipsos Mori“ apklausa 16 Europos šalių, parodė, kad jų darbuotojai pirmiau daugiau dėmesio skirtų šeimai (37 proc.), sportui ir sveikatos gerinimui (35 proc.) bei poilsiui ir nieko neveikimui (27 proc.).

„Papildoma valanda paroje – nėra neįmanomas tikslas. Efektyvesnis darbo ir asmeninio gyvenimo derinimas gali padėti greičiau susitvarkyti su darbais ir sukurti įspūdį, kad kasdien atsiranda daugiau laisvų valandų. Tiesa, tai nereiškia, kad turime stengtis nudirbti darbus kuo greičiau. Dirbdami tada, kai norime ir kur norime būsime daug efektyvesni, o tam pasiekti pakaks modernių technologinių sprendimų, leidžiančių per debesų kompiuteriją pasiekti reikalingus dokumentus iš bet kur, bei pozityvaus darbdavio požiūrio į tokią lankstaus darbo kultūrą", – sako Linas Pečiūra, „Microsoft Lietuva" debesijos ir verslo produktų rinkodaros vadovas Baltijos šalims.

Kaip atskleidė „Ipsos Mori“ apklausa, 55 proc. tyrimo dalyvių teigė, kad mobiliosios technologijos padeda taupyti laiką ir didina produktyvumą, o tai jiems leidžia pasiekti geresnį darbo ir asmeninio gyvenimo balansą. Tiesa, Lietuvos darbuotojų apklausa parodė, kad 22 proc. jų sunku rasti laisvo laiko asmeniniam gyvenimui, o 17 proc. negali sutikti su teiginiu, kad gali pasigirti geru darbo ir asmeninio gyvenimo balansu.

„Tokią situaciją iš dalies lemia tai, kad net 62 proc. apklaustų lietuvių būtina darbuotis biure, jog galėtų atlikti visas užduotis. Tačiau juk vienas darbuotojas efektyvesnis ryte, kitas popiet, o trečias – vakare. Todėl, išnaudodami lankstaus darbo sprendimus, jie neefektyviomis darbo valandomis galėtų skirti laiką savo asmeniniam gyvenimui", – sako „Microsoft Lietuva“ atstovas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »