LVK verslo konsultacijos atvers naujas galimybes

Publikuota: 2015 m. sausio 22 d. ketvirtadienis

Kaip rodo oficialūs duomenys, Lietuvos ekonomikos pagrindą sudaro smulkusis ir vidutinis verslas – net 99,8 proc. Tai mažos arba vidutinio dydžio įmonės, kurioms plačiuosiuose rinkos vandenyse Lietuvoje ir užsienyje įprastai yra kur kas sunkiau įsitvirtinti bei konkuruoti su, taip vadinamais, verslo „rykliais“.

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) siekia pakeisti šią situaciją įgyvendindama tris projektus, kurių pagrindinis tikslas teikti aukštos kokybės konsultacijas ir paslaugas, orientuotas į įmonių gyvybingumo ir verslumo skatinimą.

Didžiausias dėmesys bus skiriamas smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių steigimuisi, vystymuisi ir plėtrai, įtraukiant kuo didesnę visuomenės, ypač jaunimo, dalį ir taip skatinant ryžtingiau imtis įgyvendinti savo verslo idėjas.

Projektu „Smulkių ir vidutinių įmonių užsienio plėtros skatinimas“, kurį inicijuoja ir rengia LVK, siekiama išspręsti labai svarbią trūkstamos plėtros į tolimesnes šalis problemą. Iki šiol daugeliui smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių trūko išteklių ir žinių apie verslo galimybes užsienyje, partnerius, užsienio verslo patirtį, eksporto procedūras, standartus, produktų specifikacijas ir kita. Lietuvos verslo konfederacijos organizuojamame ir vykdomame projekte bus kompleksiškai integruoti skirtingi internacionalizacijos skatinimo metodai ir priemonės: informaciniai renginiai, įžanginės konsultacijos, pagilinto turinio konsultacijos, rinkos tyrimų, internacionalizacijos strategijų ir tarptautinių lyginamųjų analizių paruošimas.

Projekto – „Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų ir fizinių asmenų informavimas ir konsultavimas franšizavimo srityje“ – dėka LVK teiks konsultacijas, supažindinančias su franšizavimo galimybėmis Lietuvoje. Šio verslo modelio aktyvesnis taikymas versle lemtų didelį žingsnį į priekį, visų pirma dėl: sukuriamų naujų darbo vietų, steigiamų ir vystomų naujų smulkių ir vidutinių įmonių, sumažėjusios bankroto rizikos, pigios ir efektingos eksporto plėtros. 

Dar vienas projektas, pavadintas „Septynių jūrų kapitonai II“, siekia išspręsti Lietuvoje aktualią esminių verslumo kompetencijų, galinčių motyvuoti imtis verslo ar toliau vystyti ir plėsti turimą verslą, trūkumo problemą. Pasak projekto sumanytojų, septynios jūros metaforiškai pavadintos Baimės, Abejonių, Žinių, Konkurencijos, Asmeninių įgūdžių, Inovatyvumo, Finansinė jūromis, žymi pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria jaunieji verslininkai. ,,Perbridus“ šias jūras, arba pasinaudojus aukštos kokybės konsultacinėmis paslaugomis (trijų pakopų) ir įgyvendinant verslumo skatinimo modelį „Septynių jūrų kapitonai“, jaunasis verslininkas turės pakankamai patirties steigti, tobulinti bei plėsti nuosavą verslą. Projekto metu teikiamų konsultacijų sritys: verslo steigimas, verslo vystymas, tolimesnė plėtra.

Lietuvos verslo konfederacija, įgyvendindama šiuos projektus, kviečia Lietuvos smulkaus ir vidutinių įmonių atstovus arba dar tik besiruošiančius kurti savo nuosavą verslą jaunus verslininkus, dalyvauti projektų numatytuose konsultacijose ir įgyti naudingų teorinių žinių apie tai, kaip steigti, vystyti ar plėsti savo verslą Lietuvoje ir pasaulyje.

Konsultacijų ciklą išklausyti yra kviečiamos smulkaus ir vidutinio verslo įmonių atstovai.

Pirminėms konsultacijos bus vykdomos LVK būstinėje: Gedimino pr. 32.

Konsultacijos bus teikiamos nemokamai.

Šaltinis: lvk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »