Lietuvos ateities transportui kurti – didelės galimybės

Publikuota: 2014 m. lapkričio 10 d. pirmadienis

Susisiekimo ministerija, siekdama paskatinti mokslinių tyrimų ir technologinę plėtrą, inovacijų diegimą Lietuvos transporto sektoriuje, telkia šalies įmones ir mokslo atstovus bendradarbiauti, dalyvaujant Europos Sąjungos (ES) programoje „Horizontas 2020“. Ši programa yra didžiausia ES mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programa, kurios 2014–2020 m. biudžetas – apie 80 mlrd. eurų. Transporto tematikai skirta 6,34 mlrd. eurų.

„Lietuvos galimybės pasinaudoti šia programa yra tikrai realios. Tai moksliniai tyrimai infrastruktūrai, informacinės ir ryšių technologijos, privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė, išmanaus, švaraus ir integruoto transporto sistema. Nesame maži ir galime nemažai. Tereikia matyti tolesnį horizontą, imtis iniciatyvos ir rengti projektus“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.  

Pasak ministro, nors pagal bendrą inovatyvumo indeksą Lietuva atsilieka nuo ES vidurkio, mūsų transporto įmonės ir mokslas tikrai turi potencialo siekti šalies inovacijų sistemos efektyvumo. 

Lapkričio 7 d. Susisiekimo ministerijoje vyko informacinis renginys Lietuvos transporto įmonių atstovams, mokslininkams, tyrėjams ir ekspertams apie ES paramos galimybes moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai ir inovacijoms.  

Programa „Horizontas 2020“ yra strategijos „Europa 2020“ pavyzdinės iniciatyvos „Inovacijų sąjunga“, skirtos Europos konkurencingumui visame pasaulyje didinti, viena  pagrindinių įgyvendinimo priemonių.

Šaltinis: sumin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »