Pasauliui sparčiai besikeičiant – nuolatos tobulinti įgūdžius

Publikuota: 2016 m. spalio 14 d. penktadienis

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Liuksemburge dalyvauja Europos Sąjungos Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje. Įgūdžių temai skirtų politinių ministrų debatų metu pristatydama Lietuvos patirtį ji pabrėžė, jog sparčiai besikeičiančiame pasaulyje darbuotojams ypač svarbu nuolatos tobulinti savo kvalifikaciją.

„Valstybės institucijų bendradarbiavimas su darbdaviais įgūdžių vystymo, kvalifikacijos tobulinimo srityje yra itin reikšmingas. Svarbu motyvuoti darbdavius aktyviai dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo, mokymosi visą gyvenimą procese, pavyzdžiui, suteikiant apmokamas mokymosi atostogas neformaliam ar formaliam mokymuisi, kurios yra numatytos ir šį rudenį priimtame naujajame Darbo kodekse. Be to, didelę vertę turi kitų šalių patirtis ir dalijimasis gerąja praktika“, - sakė ministrė A. Pabedinskienė.

Profesinis mokymas Lietuvoje orientuojamas į praktinių įgūdžių ir gebėjimų suteikimą dalyvaujant darbdaviams – verslo įmonių atstovai dalyvauja tiek profesinio mokymo įstaigų valdymo struktūrose, tiek kvalifikaciniuose egzaminuose bei kvalifikavimo komisijose. Kaip atkreipė dėmesį A. Pabedinskienė, siekiant visiškai išnaudoti darbo jėgos potencialą, svarbu plėtoti neformaliojo ugdymo formų įvairovę ir prieinamumą.

Šios vasaros pradžioje Europos Komisija priėmė naują įgūdžių darbotvarkę Europai. Joje akcentuojama įgūdžių svarba, siekiant tvaraus užimtumo, augimo ir konkurencingumo. Taip pat suinteresuotosios šalys kviečiamos prisijungti prie bendro įsipareigojimo gerinti įgūdžių lygį ir kokybę Europos Sąjungoje.

Jaunimo garantijų ateities užtikrinimui skirtoje diskusijoje ministrė A. Pabedinskienė informavo, kad aktyviomis ir nuosekliomis pastangomis Lietuvoje jaunimo nedarbą pavyko sumažinti daugiau nei per pusę.

Anot ministrės, dar efektyvesniam Jaunimo garantijų įgyvendinimui reikalingas stipresnis koordinavimas ir abipusis mokymasis, siekiant tarp valstybių narių ir šalių viduje plėtoti gerąsias praktikas, partnerystes, aktyviau įtraukiant švietimo sektorių ir darbdavius. Svarbu ne tik tęsti paslaugų teikimą, orientuotą į individualius jaunuolio poreikius, bet ir užtikrinti vieningą ir kokybišką įgyvendinimo stebėseną, siekiant įrodymais grindžiamos politikos vykdymo.

Taryboje taip pat pritarta bendram požiūriui dėl direktyvos, kuria siekiama pagerinti darbuotojų sveikatos apsaugą nustatant mažesnes leistinas kancerogenų ar mutagenų koncentracijas darbo vietose. Lietuva prisijungė prie 8 valstybių deklaracijos, raginančios valstybes nares, Europos Komisiją ir Europos Parlamentą toliau dirbti dar labiau mažinant chromo VI koncentraciją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gyventojams trūksta informacijos apie verslo socialinę atsakomybę

Per paskutinįjį dešimtmetį Lietuvos įmonės vis dažniau socialinės atsakomybės principus taiko savo veikloje, tačiau nebūtinai sistemingai ir integruotai, atskleidė Vyriausybės atliktas tyrimas. skaityti »

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »