Pasauliui sparčiai besikeičiant – nuolatos tobulinti įgūdžius

Publikuota: 2016 m. spalio 14 d. penktadienis

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Liuksemburge dalyvauja Europos Sąjungos Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje. Įgūdžių temai skirtų politinių ministrų debatų metu pristatydama Lietuvos patirtį ji pabrėžė, jog sparčiai besikeičiančiame pasaulyje darbuotojams ypač svarbu nuolatos tobulinti savo kvalifikaciją.

„Valstybės institucijų bendradarbiavimas su darbdaviais įgūdžių vystymo, kvalifikacijos tobulinimo srityje yra itin reikšmingas. Svarbu motyvuoti darbdavius aktyviai dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo, mokymosi visą gyvenimą procese, pavyzdžiui, suteikiant apmokamas mokymosi atostogas neformaliam ar formaliam mokymuisi, kurios yra numatytos ir šį rudenį priimtame naujajame Darbo kodekse. Be to, didelę vertę turi kitų šalių patirtis ir dalijimasis gerąja praktika“, - sakė ministrė A. Pabedinskienė.

Profesinis mokymas Lietuvoje orientuojamas į praktinių įgūdžių ir gebėjimų suteikimą dalyvaujant darbdaviams – verslo įmonių atstovai dalyvauja tiek profesinio mokymo įstaigų valdymo struktūrose, tiek kvalifikaciniuose egzaminuose bei kvalifikavimo komisijose. Kaip atkreipė dėmesį A. Pabedinskienė, siekiant visiškai išnaudoti darbo jėgos potencialą, svarbu plėtoti neformaliojo ugdymo formų įvairovę ir prieinamumą.

Šios vasaros pradžioje Europos Komisija priėmė naują įgūdžių darbotvarkę Europai. Joje akcentuojama įgūdžių svarba, siekiant tvaraus užimtumo, augimo ir konkurencingumo. Taip pat suinteresuotosios šalys kviečiamos prisijungti prie bendro įsipareigojimo gerinti įgūdžių lygį ir kokybę Europos Sąjungoje.

Jaunimo garantijų ateities užtikrinimui skirtoje diskusijoje ministrė A. Pabedinskienė informavo, kad aktyviomis ir nuosekliomis pastangomis Lietuvoje jaunimo nedarbą pavyko sumažinti daugiau nei per pusę.

Anot ministrės, dar efektyvesniam Jaunimo garantijų įgyvendinimui reikalingas stipresnis koordinavimas ir abipusis mokymasis, siekiant tarp valstybių narių ir šalių viduje plėtoti gerąsias praktikas, partnerystes, aktyviau įtraukiant švietimo sektorių ir darbdavius. Svarbu ne tik tęsti paslaugų teikimą, orientuotą į individualius jaunuolio poreikius, bet ir užtikrinti vieningą ir kokybišką įgyvendinimo stebėseną, siekiant įrodymais grindžiamos politikos vykdymo.

Taryboje taip pat pritarta bendram požiūriui dėl direktyvos, kuria siekiama pagerinti darbuotojų sveikatos apsaugą nustatant mažesnes leistinas kancerogenų ar mutagenų koncentracijas darbo vietose. Lietuva prisijungė prie 8 valstybių deklaracijos, raginančios valstybes nares, Europos Komisiją ir Europos Parlamentą toliau dirbti dar labiau mažinant chromo VI koncentraciją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gyventojams trūksta informacijos apie verslo socialinę atsakomybę

Per paskutinįjį dešimtmetį Lietuvos įmonės vis dažniau socialinės atsakomybės principus taiko savo veikloje, tačiau nebūtinai sistemingai ir integruotai, atskleidė Vyriausybės atliktas tyrimas. skaityti »

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »