Pasiruošimas mokyklai: ar pirmokui reikalingas mobilusis telefonas?

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 21 d. ketvirtadienis

Artėjantys mokslo metai kaip ir kasmet kelia daug jausmų. Mažiesiems pirmaklasiams – džiaugsmą ar jaudulį, o jų tėveliams – rūpestį, kaip tinkamai paruošti savo atžalas mokyklai.

Nors didžiausias pasiruošimas vyksta emociškai, nemažiau dėmesio reikalauja ir materialinis pasirengimas. Pirmaklasius reikia aprūpinti kuprine, kanceliarinėmis prekėmis, sportine apranga, uniforma, pratybų sąsiuviniais, o mūsų dienomis – ir technologijomis. Tyrimai atskleidžia, kad dauguma tėvų mobilųjį telefoną savo vaikams nuperka jau pradinėje mokykloje, didžiausia dalis – vos pradėjus lankyti pirmąją klasę.

Tokią tendenciją pastebi ir „Samsung Electronics Baltics“ Lietuvos atstovybės vadovas Simonas Skupas. „Vis daugiau tėvų mobiliaisiais telefonais pasirūpina vaikams pradėjus eiti į pirmąją klasę. Sprendimas nupirkti mobilųjį telefoną grindžiamas tuo, kad telefonas leidžia tėvams nuolat palaikyti ryšį su savo vaiku, žinoti, ką jis veikia, kaip jam sekasi. O ir vaikas jaučiasi saugiau žinodamas, kad iškilus bėdai galės susisiekti su artimaisiais.“

Kyla klausimas, ar pirmaklasis jau yra pasiruošęs prisiimti su telefono turėjimu susijusias atsakomybes. Šeimos (konsultavimo) psichologo ir psichoterapeuto, Mykolo Romerio universiteto profesoriaus G. Navaičio nuomone, ne biologinis, o psichologinis vaiko amžius apsprendžia, kada yra tinkamiausias laikas turėti mobilųjį telefoną.

Psichologo nuomone, tėvai turėtų pasikalbėti su vaikais apie telefono naudojimąsi dar prieš jį įsigyjant. „Labai svarbu, kad prieš gaudamas telefoną į rankas vaikas žinotų, kokiu tikslu jis jam skiriamas, kokie pavojai tyko netinkamai naudojantis ir kuomet negalima juo naudotis. Sąmoningumo ir technologinio etiketo ugdymas turėtų būti viena iš tėvų pareigų“ – teigė prof.dr. G. Navaitis.

Jo teigimu, patyčios dėl mobiliojo telefono neturėjimo ar jo būklės neturėtų būti priežastimi jį įsigyti. „Vaikai visuomet ras iš ko tyčiotis: prastesnė kuprinė, nefirminiai batai ir pan. Niekas nenori būti balta varna, tačiau tai dar nereiškia, kad reikia skubėti pirkti vaikui mobilųjį ir dar ne bet kokį, o brangiausią modelį. Visų svarbiausia – kad vaikai suprastų tikrąją mobiliųjų paskirtį, o supras tik tuomet, kai šeimoje bus skiriama daugiau laiko gyvam bendravimui“.

„Samsung“ atstovas Simonas Skupas pritaria, kad pradinukams tikrai nereikia pirkti brangiausių telefonų. „Pradinukų tarpe populiariausi nebrangūs telefonai, tačiau dažniausiai – išmanieji, nes juose galima įdiegti tėvams naudingas programėles. Telefone įdiegiamos programėlės leidžia tėvams matyti, kur yra jų vaikai, kokia jų judėjimo kryptis, leidžia apriboti žaidimų laiką ir pan. Tai padeda užtikrinti vaikų saugumą.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »