Pasiruošimas mokyklai: ar pirmokui reikalingas mobilusis telefonas?

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 21 d. ketvirtadienis

Artėjantys mokslo metai kaip ir kasmet kelia daug jausmų. Mažiesiems pirmaklasiams – džiaugsmą ar jaudulį, o jų tėveliams – rūpestį, kaip tinkamai paruošti savo atžalas mokyklai.

Nors didžiausias pasiruošimas vyksta emociškai, nemažiau dėmesio reikalauja ir materialinis pasirengimas. Pirmaklasius reikia aprūpinti kuprine, kanceliarinėmis prekėmis, sportine apranga, uniforma, pratybų sąsiuviniais, o mūsų dienomis – ir technologijomis. Tyrimai atskleidžia, kad dauguma tėvų mobilųjį telefoną savo vaikams nuperka jau pradinėje mokykloje, didžiausia dalis – vos pradėjus lankyti pirmąją klasę.

Tokią tendenciją pastebi ir „Samsung Electronics Baltics“ Lietuvos atstovybės vadovas Simonas Skupas. „Vis daugiau tėvų mobiliaisiais telefonais pasirūpina vaikams pradėjus eiti į pirmąją klasę. Sprendimas nupirkti mobilųjį telefoną grindžiamas tuo, kad telefonas leidžia tėvams nuolat palaikyti ryšį su savo vaiku, žinoti, ką jis veikia, kaip jam sekasi. O ir vaikas jaučiasi saugiau žinodamas, kad iškilus bėdai galės susisiekti su artimaisiais.“

Kyla klausimas, ar pirmaklasis jau yra pasiruošęs prisiimti su telefono turėjimu susijusias atsakomybes. Šeimos (konsultavimo) psichologo ir psichoterapeuto, Mykolo Romerio universiteto profesoriaus G. Navaičio nuomone, ne biologinis, o psichologinis vaiko amžius apsprendžia, kada yra tinkamiausias laikas turėti mobilųjį telefoną.

Psichologo nuomone, tėvai turėtų pasikalbėti su vaikais apie telefono naudojimąsi dar prieš jį įsigyjant. „Labai svarbu, kad prieš gaudamas telefoną į rankas vaikas žinotų, kokiu tikslu jis jam skiriamas, kokie pavojai tyko netinkamai naudojantis ir kuomet negalima juo naudotis. Sąmoningumo ir technologinio etiketo ugdymas turėtų būti viena iš tėvų pareigų“ – teigė prof.dr. G. Navaitis.

Jo teigimu, patyčios dėl mobiliojo telefono neturėjimo ar jo būklės neturėtų būti priežastimi jį įsigyti. „Vaikai visuomet ras iš ko tyčiotis: prastesnė kuprinė, nefirminiai batai ir pan. Niekas nenori būti balta varna, tačiau tai dar nereiškia, kad reikia skubėti pirkti vaikui mobilųjį ir dar ne bet kokį, o brangiausią modelį. Visų svarbiausia – kad vaikai suprastų tikrąją mobiliųjų paskirtį, o supras tik tuomet, kai šeimoje bus skiriama daugiau laiko gyvam bendravimui“.

„Samsung“ atstovas Simonas Skupas pritaria, kad pradinukams tikrai nereikia pirkti brangiausių telefonų. „Pradinukų tarpe populiariausi nebrangūs telefonai, tačiau dažniausiai – išmanieji, nes juose galima įdiegti tėvams naudingas programėles. Telefone įdiegiamos programėlės leidžia tėvams matyti, kur yra jų vaikai, kokia jų judėjimo kryptis, leidžia apriboti žaidimų laiką ir pan. Tai padeda užtikrinti vaikų saugumą.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »