Pasiruošimas mokyklai: ar pirmokui reikalingas mobilusis telefonas?

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 21 d. ketvirtadienis

Artėjantys mokslo metai kaip ir kasmet kelia daug jausmų. Mažiesiems pirmaklasiams – džiaugsmą ar jaudulį, o jų tėveliams – rūpestį, kaip tinkamai paruošti savo atžalas mokyklai.

Nors didžiausias pasiruošimas vyksta emociškai, nemažiau dėmesio reikalauja ir materialinis pasirengimas. Pirmaklasius reikia aprūpinti kuprine, kanceliarinėmis prekėmis, sportine apranga, uniforma, pratybų sąsiuviniais, o mūsų dienomis – ir technologijomis. Tyrimai atskleidžia, kad dauguma tėvų mobilųjį telefoną savo vaikams nuperka jau pradinėje mokykloje, didžiausia dalis – vos pradėjus lankyti pirmąją klasę.

Tokią tendenciją pastebi ir „Samsung Electronics Baltics“ Lietuvos atstovybės vadovas Simonas Skupas. „Vis daugiau tėvų mobiliaisiais telefonais pasirūpina vaikams pradėjus eiti į pirmąją klasę. Sprendimas nupirkti mobilųjį telefoną grindžiamas tuo, kad telefonas leidžia tėvams nuolat palaikyti ryšį su savo vaiku, žinoti, ką jis veikia, kaip jam sekasi. O ir vaikas jaučiasi saugiau žinodamas, kad iškilus bėdai galės susisiekti su artimaisiais.“

Kyla klausimas, ar pirmaklasis jau yra pasiruošęs prisiimti su telefono turėjimu susijusias atsakomybes. Šeimos (konsultavimo) psichologo ir psichoterapeuto, Mykolo Romerio universiteto profesoriaus G. Navaičio nuomone, ne biologinis, o psichologinis vaiko amžius apsprendžia, kada yra tinkamiausias laikas turėti mobilųjį telefoną.

Psichologo nuomone, tėvai turėtų pasikalbėti su vaikais apie telefono naudojimąsi dar prieš jį įsigyjant. „Labai svarbu, kad prieš gaudamas telefoną į rankas vaikas žinotų, kokiu tikslu jis jam skiriamas, kokie pavojai tyko netinkamai naudojantis ir kuomet negalima juo naudotis. Sąmoningumo ir technologinio etiketo ugdymas turėtų būti viena iš tėvų pareigų“ – teigė prof.dr. G. Navaitis.

Jo teigimu, patyčios dėl mobiliojo telefono neturėjimo ar jo būklės neturėtų būti priežastimi jį įsigyti. „Vaikai visuomet ras iš ko tyčiotis: prastesnė kuprinė, nefirminiai batai ir pan. Niekas nenori būti balta varna, tačiau tai dar nereiškia, kad reikia skubėti pirkti vaikui mobilųjį ir dar ne bet kokį, o brangiausią modelį. Visų svarbiausia – kad vaikai suprastų tikrąją mobiliųjų paskirtį, o supras tik tuomet, kai šeimoje bus skiriama daugiau laiko gyvam bendravimui“.

„Samsung“ atstovas Simonas Skupas pritaria, kad pradinukams tikrai nereikia pirkti brangiausių telefonų. „Pradinukų tarpe populiariausi nebrangūs telefonai, tačiau dažniausiai – išmanieji, nes juose galima įdiegti tėvams naudingas programėles. Telefone įdiegiamos programėlės leidžia tėvams matyti, kur yra jų vaikai, kokia jų judėjimo kryptis, leidžia apriboti žaidimų laiką ir pan. Tai padeda užtikrinti vaikų saugumą.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje gyvenantys vaikai yra laimingi

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ta proga – informacija apie tai, kaip vaikai jaučiasi gyvendami Lietuvoje. skaityti »

Vilniečiai myli savo miestą ir vertina pokyčius

Beveik 90 proc. vilniečių sako, kad Vilnius yra puikus miestas gyventi ir tik su sostine sieja savo ateitį. skaityti »

Londone vyko Europos nacionalinių bibliotekų vadovų konferencija

Gegužės 15–16 dienomis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje (angl. British Library) dalyvavo 31-ajame Europos nacionalinių bibliotekų vadovų susitikime (angl. The Conference of European National Librarians, CENL). skaityti »

Profesorius Benediktas Juodka tapo Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentu

Lietuvos darbdavių konfederacijai (LDK) vadovaus buvęs Vilniaus universiteto rektorius, 2012-2016 m. kadencijos Seimo narys, profesorius Benediktas Juodka. skaityti »

„Barclays“ atidarė finansinių paslaugų centrą Londone

Didžiosios Britanijos bankas „Barclays“ atidarė naują finansinių paslaugų centrą Londone, kuris jungia vietinius bankus, technologines bendroves ir 40 pradedančiųjų finansų įstaigų. skaityti »

Krašto apsaugos viceministras su NATO institucijų atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus

Balandžio 25-26 d. LR krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza Europos Komisijos viceprezidento Andrus Ansip kvietimu Briuselyje su Europos Sąjungos atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus. skaityti »

Daugiausia pinigų išleidžiama maistui ir saldumynams

Maistui ir saldumynams – štai kam, vaikų ir jų tėvų nuomone, jų šeimos nariai išleidžia daugiausia pinigų. skaityti »

Lietuvos pramonininkų konfederacija vertina Vyriausybės ketinimą pertvarkyti mokesčių sistemą ir viešąjį sektorių

Premjeras Saulius Skvernelis pristatė Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 metų veiklos ataskaitą, kurioje didelis dėmesys skiriamas būsimiems ir jau vykdomiems Vyriausybės darbams. skaityti »

Kultūros ministrė: „Bibliotekos dar plačiau atvers duris neįgaliesiems“

Kultūros ministerija, siekdama dar plačiau atverti duris skaitytojams, turintiems negalią, skyrė papildomą finansavimą penkių apskričių bibliotekoms ir Lietuvos aklųjų bibliotekai. Kultūros ministerija tam paskyrė beveik 100 tūkst. Eurų. skaityti »

Premjeras S. Skvernelis apdovanojo geriausias šalies eksporto įmones

Kovo 30 d. Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis „Lietuvos eksporto prizu“ apdovanojo labiausiai prie šalies ūkio augimo ir eksporto rodiklių gerinimo praėjusiais metais prisidėjusias Lietuvos įmones bei jų vadovus. skaityti »