Pedagogai ir mokiniai su L. Donskiu kalbėjosi apie sėkmingą karjerą globaliame pasaulyje

Publikuota: 2014 m. sausio 29 d. trečiadienis

2014 m. sausio 24 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre susirinkę projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ Šiaulių, Vilniaus ir Panevėžio regionų karjeros konsultantai ir įvairių mokyklų mokiniai diskutavo apie mokinių rengimą(si) ateities profesinei veiklai. 

Karjeros konsultantai pasakojo apie pagalbą mokiniams, rengiantiems karjeros planus, mokiniai kalbėjo apie karjeros plano rengimo procesuose kylančius iššūkius. Projekto vadovas R. Pranskaitis apžvelgė 2013 m. antroje pusėje projekte atliktus darbus ir jų naudą efektyvinant profesinio orientavimo paslaugas bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose.

Vėliau renginio dalyviai susitiko su akademiku, visuomenės veikėju, Europos Parlamento nariu Leonidu Donskiu, kuris skaitė pranešimą „Karjera tautinio mentaliteto ir globalizacijos kontekste“.

L. Donskis dalinosi mintimis apie Lietuvos švietimo sistemos problemas ir perspektyvas naujųjų technologijų akivaizdoje, iššūkius, su kuriais planuodami būsimas studijas ir karjerą globaliame pasaulyje susiduria jauni žmonės ir juos ugdantys pedagogai.

Pasak akademiko, šiandien pagrindinis pedagogų uždavinys – paruošti jaunus žmones intensyviai besikeičiančiam pasauliui. Kad ateityje mokiniai galėtų sėkmingai pasirinkti savo kelią, jiems būtina suteikti kuo daugiau informacijos. Taip pat labai svarbu ugdyti bendrąsias kompetencijas ir įdiegti mokiniams žinojimą, kad sėkmė nėra galutinė ir ilgalaikė, todėl, norint įgyvendinti savo profesinius tikslus, būtina mokėti reaguoti į kasdien besikeičiančią situaciją ir būti pasiruošusiems naujiems iššūkiams.

„Karjeros sėkmės formulė – dalykinis manevringumas ir lankstumas, gebėjimas priimti kūrybingus sprendimus ir, žinoma, kalbų mokėjimas. Šiandien sėkmė didele dalimi priklauso ne tik nuo profesinių žinių ir įgūdžių, bet ir nuo gebėjimo prisitaikyti kitoje kultūrinėje terpėje, gebėjimo reaguoti į pokyčius“, – sakė L. Donskis.

Projektą „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »