Pedagogai ir mokiniai su L. Donskiu kalbėjosi apie sėkmingą karjerą globaliame pasaulyje

Publikuota: 2014 m. sausio 29 d. trečiadienis

2014 m. sausio 24 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre susirinkę projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ Šiaulių, Vilniaus ir Panevėžio regionų karjeros konsultantai ir įvairių mokyklų mokiniai diskutavo apie mokinių rengimą(si) ateities profesinei veiklai. 

Karjeros konsultantai pasakojo apie pagalbą mokiniams, rengiantiems karjeros planus, mokiniai kalbėjo apie karjeros plano rengimo procesuose kylančius iššūkius. Projekto vadovas R. Pranskaitis apžvelgė 2013 m. antroje pusėje projekte atliktus darbus ir jų naudą efektyvinant profesinio orientavimo paslaugas bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose.

Vėliau renginio dalyviai susitiko su akademiku, visuomenės veikėju, Europos Parlamento nariu Leonidu Donskiu, kuris skaitė pranešimą „Karjera tautinio mentaliteto ir globalizacijos kontekste“.

L. Donskis dalinosi mintimis apie Lietuvos švietimo sistemos problemas ir perspektyvas naujųjų technologijų akivaizdoje, iššūkius, su kuriais planuodami būsimas studijas ir karjerą globaliame pasaulyje susiduria jauni žmonės ir juos ugdantys pedagogai.

Pasak akademiko, šiandien pagrindinis pedagogų uždavinys – paruošti jaunus žmones intensyviai besikeičiančiam pasauliui. Kad ateityje mokiniai galėtų sėkmingai pasirinkti savo kelią, jiems būtina suteikti kuo daugiau informacijos. Taip pat labai svarbu ugdyti bendrąsias kompetencijas ir įdiegti mokiniams žinojimą, kad sėkmė nėra galutinė ir ilgalaikė, todėl, norint įgyvendinti savo profesinius tikslus, būtina mokėti reaguoti į kasdien besikeičiančią situaciją ir būti pasiruošusiems naujiems iššūkiams.

„Karjeros sėkmės formulė – dalykinis manevringumas ir lankstumas, gebėjimas priimti kūrybingus sprendimus ir, žinoma, kalbų mokėjimas. Šiandien sėkmė didele dalimi priklauso ne tik nuo profesinių žinių ir įgūdžių, bet ir nuo gebėjimo prisitaikyti kitoje kultūrinėje terpėje, gebėjimo reaguoti į pokyčius“, – sakė L. Donskis.

Projektą „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »