Plečiamas verslo finansavimo priemonių spektras

Publikuota: 2016 m. gruodžio 30 d. penktadienis

Nuo 2017 m. Ūkio ministerijai atsiras galimybė įgyvendinti naujas eksporto kredito ir faktoringo garantijų priemones.

Pasak ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus, šios priemonės suteiks galimybę verslui kiekvienu individualiu atveju rinktis tinkamiausią finansavimo būdą ir tokiu būdu pagerins Lietuvos įmonių priėjimą prie išorinių finansavimo šaltinių. Naujos priemonės padidins verslo konkurencingumą, išplės eksporto apimtis ir galimybes atrasti naujas rinkas bei sustiprins eksportuotojų pozicijas.

Galimybė garantijų institucijoms teikti garantijas ne tik įmonių paskolų ar naujos gamybos įrangos ar įrenginių išperkamosios nuomos (lizingo) sandoriams, bet ir garantuoti praktikoje dažnai naudojamus kitokio tipo verslo plėtrą skatinančius sandorius – eksporto kredito ir faktoringo – atsiras, kai nuo 2017 m. sausio įsigalios atitinkamos Valstybės skolos įstatymo nuostatos.

Naujos eksporto kredito ir faktoringo garantijų priemonės bus finansuojamos iš Ūkio ministerijos administruojamų finansinių priemonių grįžusių lėšų ar Europos Sąjungos fondų lėšų. Faktoringo garantijų priemonėms ketinama skirti iki 5,8 mln. eurų, o eksporto kredito – iki 7 mln. eurų.

Įsigaliojus Valstybės skolos įstatymo pakeitimui, Vyriausybė dar turės patvirtinti įstatymą įgyvendinančius teisės aktus. Planuojama, kad garantijas UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ pradės teikti per 2017 m.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »