SEB: Lietuvos gyventojai savo finansinę padėtį vertina 4 iš 10 balų

Publikuota: 2016 m. spalio 28 d. penktadienis

SEB banko atlikto Baltijos šalių gyventojų finansinio saugumo tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojai savo finansinę padėtį pagal dešimties balų sistemą vertina 4,4 balo. Iš Baltijos šalių gyventojų labiausiai savo finansine padėtimi patenkinti estai, mažiausiai – latviai.

Nustatant, kiek yra patenkinti savo finansine padėtimi, Baltijos šalių gyventojai buvo paprašyti bendrai įvertinti savo turimą turtą, skolas, santaupas ir pajamas. 38 proc. Lietuvos gyventojų nurodė, kad yra  nepatenkinti dabartine finansine padėtimi. Taip nurodė 41 proc. apklausos dalyvių Latvijoje ir 27 proc. Estijoje. Nurodžiusių, kad yra šiek tiek arba labai patenkinti savo finansine padėtimi, Lietuvoje yra 20 procentų. Tai truputį mažiau negu Latvijoje (24 proc.) ir perpus mažiau negu Estijoje (46 procentai).

Apklausos atsakymų rezultatus perskaičiavus pagal dešimtbalę skalę (pagal kurią skiriama 0 balų, jei gyventojas labai nepatenkintas, o 10 balų, jei labai patenkintas), gauta, kad Lietuvos gyventojai savo finansinę padėtį vertina vidutiniškai 4,4, latviai 4,3, o estai – 5,4 balo.

Dažniau nepatenkinti gaunantys mažas pajamas, įgiję žemesnį išsilavinimą ir vyresni

„Lietuvoje gyventojų finansinės padėties vertinimas labiausiai skiriasi ir priklauso nuo pajamų, tenkančių vienam gyventojui, išsilavinimo, amžiaus ir gyvenamosios vietovės. Suprantama, kad, didėjant pajamoms, mažėja nepatenkintų gyventojų dalis. Tarp tokio pat dydžio pajamų gavėjų mažiau nepatenkinti tie, kas yra įgiję aukštesnį išsilavinimą, yra jaunesni“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Anot jos, mažesnis nepasitenkinimas dabartine padėtimi susijęs su didesne galimybe rinktis ir pačiam keisti savo finansinę padėtį, kas labiau būdinga jaunesniems, įgijusiems aukštesnį išsilavinimą žmonėms. „Daugiau nepatenkintų yra tarp pensininkų, bedarbių, mažiau – tarp studentų, vadovų ar verslo savininkų“, – sako ji.

Geriausiai savo finansinę padėtį vertina Kauno apskrities gyventojai

Vertinant pasitenkinimo finansine padėtimi rodiklius įvairiuose šalies regionuose, matyti, kad labiausiai patenkinti savo finansine padėtimi yra Kauno apskrities gyventojai. Jų pasitenkinimo savo finansine padėtimi balas – 4,6. Mažiausiai patenkinti Vakarų Lietuvos (Klaipėdos ir Tauragės apskričių) gyventojai, savo finansinę padėtį vertinantys 4,2 balo. Panašus ir Vilniaus apskrities gyventojų vertinimas. Nors sostinėje, kur mokamas didžiausias vidutinis darbo užmokestis, patenkintų savo finansine padėtimi ne mažiau negu kituose regionuose (21 proc.), tačiau gerokai daugiau ir nepatenkintų (42 proc.).

„Skirtingas įvairių regionų vertinimas leidžia daryti išvadą, kad svarbu ne tik tai, kaip pats gyveni, bet ir tai, kaip gyvena aplinkiniai. Tuose regionuose, kur gyventojai geriau vertina savo finansinę padėtį, jų pajamos yra vienodesnės, o regionuose, kur gyventojai savo finansinę padėti vertina prasčiau, egzistuoja didesni pajamų skirtumai“, – sako J. Varanauskienė.

Apie apklausą

Gyventojų apklausą Lietuvoje SEB banko užsakymu atliko bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė „Baltijos tyrimai“ 2016 metų gegužės mėnesį. Iš viso apklausti 1004 Lietuvos gyventojai, ne jaunesni negu 18 metų, iš 126 vietovių. Tokios imties rezultatų paklaida neviršija 3 procentų.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »