Ūkio ministras E. Gustas: naujoje inovacijų programoje – dėmesys verslo inovacinės veiklos skatinimui ir vystymui

Publikuota: 2014 m. sausio 2 d. ketvirtadienis

Įsigaliojojo Ūkio ministerijos parengta Lietuvos inovacijų plėtros 2014–2020 m. programa. Programoje daug dėmesio skiriama verslo poreikiams, darniam inovacijų sistemos funkcionavimui užtikrinti.

Europos Komisija pabrėžia, kad siekiant didesnio efektyvumo reikia reformuoti Europos Sąjungos šalių nacionalines mokslinių tyrimų ir inovacijų sistemas, atsižvelgiant į kiekvienos valstybės stipriąsias puses ir ypatumus. Reaguojant į šią Europos Komisijos iniciatyvą ir įvertinus dabartinę inovacijų sistemą Lietuvoje, buvo parengta Lietuvos inovacijų plėtros 2014–2020 m. programa.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, tikimasi, kad sukurta sklandžiai veikianti inovacijų sistema skatins įmonių inovatyvią veiklą, prisidės prie įmonių inovacinių gebėjimų stiprinimo. Siekiama, kad kuriama inovacijų sistema leistų sklandžiai išleisti į rinką inovatyvų produktą ir užpildytų dabartinės sistemos spragas, kai didelės investicijos į mokslinius tyrimus ir mokslinę infrastruktūrą nevirsta naujais gaminiais.

„Naująja programa taip pat siekiama padidinti 2014–2020 m. Europos Sąjungos paramos poveikį moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai (MTEP) ir inovacijoms bei paskatinti kurti ir diegti inovatyvius produktus ir technologijas. Tikimasi, kad šios investicijos bus veiksmingesnės, 2014–2020 m. laikotarpiu paramos lėšas nukreipus verslo poreikiams tenkinti“, – sako ūkio ministras E. Gustas.

Naujoje inovacijų programoje atkreipiamas dėmesys į viso produktų parengimo rinkai proceso svarbą, todėl numatoma finansuoti tokias veiklas, kaip idėjų tikrinimą, maketų ir prototipų kūrimą ir testavimą, bandomąją gamybą, standartizavimo ir sertifikavimo, demonstracinę veiklą ir rinkos analizę.

„Verslas, padedamas mokslo, gali kurti naujus, paklausius ir konkurencingus produktus. Kad ir verslas, ir mokslas būtų sėkmingi ir pelningi, jie turėtų bendradarbiauti“, – sako ūkio ministras.

Programoje numatyta įvairiomis priemonėmis spartinti mokslo rezultatų komercinimą, sektorių bendradarbiavimą, klasterizacijos ir tinklaveikos procesus ir integraciją į tarptautinius vertės kūrimo tinklus.

Naująja programa taip pat siekiama skatinti ne tik moksliniais tyrimais grindžiamas, bet ir praktinėmis žiniomis kuriamas socialines, vadybos, kūrybines, organizacines, viešojo sektoriaus inovacijas. Pavyzdžiui, inovacijos gali būti kuriamos tokiose strategiškai svarbiose srityse kaip energijos vartojimas, sveikatos apsauga, atliekų tvarkymas. Pasitelkiant inovatyvių viešųjų pirkimų ir ikiprekybinių pirkimų praktiką gali būti kuriami nauji viešosios ir privačios partnerystės modeliai, kurie, tikėtina, padės kurti sklandžiai veikiančią inovacijų sistemą.

Lietuvos inovacijų 2014–2020 m. plėtros programa buvo derinama su asocijuotomis verslo struktūromis. Ją rengiant prisidėjo ir 11 Lietuvos ministerijų.

Rengiant Lietuvos inovacijų plėtros 2014–2020 m. programą, buvo atsižvelgta ir į sumaniosios  specializacijos kryptis. Programai įgyvendinti Ūkio ministerija rengia 2014–2017 m. veiksmų planą, kuriame bus sutelktos visų ministerijų ir įstaigų priemonės, padedančios skatinti MTEP ir inovacijas. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »