Ūkio ministras pristatė institucijų indėlį ieškant naujų verslo rinkų

Publikuota: 2015 m. birželio 23 d. antradienis

Birželio 22 d. ūkio ministras Evaldas Gustas Vyriausybėje pristatė gegužės mėnesį šalies institucijų nuveiktus svarbiausius darbus, siekiant įvairinti Lietuvos eksportą ir sumažinti nuostolius, patiriamus dėl Rusijos paskelbtų sankcijų.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, siekiame suteikti pagalbą verslininkams ieškant naujų rinkų ir verslo partnerių, gerindami priėjimą prie finansavimo šaltinių ir stiprindami Lietuvos ekonominį atstovavimą užsienyje.

Naujų verslo rinkų paieškai buvo suorganizuoti Lietuvos įmonių pristatymai tarptautinėse parodose Kinijoje, Azerbaidžane, Izraelyje ir Olandijoje. Vien tik Olandijoje vykusioje maisto produktų ir gėrimų parodoje dalyvavo per 100 Lietuvos ir užsienio maisto ir asmens higienos įmonių. Pietų Korėjoje, Kinijoje ir Izraelyje surengti Lietuvos įmonių susitikimai su tų šalių įmonėmis.

Per įvykusį ūkio ministro E. Gusto vadovaujamos delegacijos susitikimą su Pietų Korėjos prekybos ir pramonės rūmų vykdomuoju vicepirmininku Dong-Geunu Lee buvo pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos ir Pietų Korėjos prekybos ir pramonės rūmų. Pasirašytas susitarimas padės Lietuvos verslo įmonėms per konkrečius projektus patekti į Pietų Korėjos rinką ir išplėsti produkcijos eksporto geografiją.

Gegužės mėn. vyko Lietuvos ir Kinijos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame buvo aptarti žemės ūkio ir maisto produktų eksporto į Kiniją leidimų klausimai. Į Lietuvą atvyko ir su 19 Lietuvos maisto sektoriaus įmonių susitiko maisto produktų platintojai iš Libano.

Siekdama padėti Lietuvos įmonėms rasti naujų verslo partnerių, VšĮ „Versli Lietuva“ įgyvendino 6 sutartis su Lietuvos įmonėmis ir suteikė joms nemokamų verslo partnerių paieškos paslaugų. Įmonės rado verslo partnerių Vokietijoje, Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Baltarusijoje. VšĮ „Versli Lietuva“ 2014 m. sutartis dėl nemokamo verslo partnerių paieškos paslaugų teikimo pasirašė su 33 Lietuvos įmonėmis.

Siekiant sušvelninti Rusijos embargo pasekmes Lietuvos žemės ūkio produkcijos gamintojams, buvo suderinti mėsos produktų eksporto į Juodkalniją, Honkongą ir Egiptą veterinarijos sertifikatai. Čilės kompetentinga institucija patvirtino, kad 7 Lietuvos pieno perdirbimo įmonės jau užregistruotos ir gali vežti į Čilę savo produkciją.

Taip pat buvo organizuota Jungtinė Baltarusijos ir Rusijos kompetentingų institucijų inspekcija į įmones, siekiančias eksportuoti savo produkciją į Muitų sąjungą. Be to, eksporto leidimų gavimo klausimais buvo suorganizuoti dvišaliai susitikimai su Brazilijos, JAV, Japonijos, Tuniso, Libano, Honkongo ir Turkijos kompetentingomis veterinarijos institucijomis per 83-iosios Pasaulinės gyvūnų sveikatos organizacijos generalinę sesiją.

Institucijų nuveiktus darbus kas mėnesį apibendrina ir teikia Vyriausybei Ūkio ministerija. Įgyvendinami darbai numatyti Vyriausybės 2014 m. rugpjūčio mėn. patvirtintame 2014–2015 metų veiksmų plane, kuriuo siekiama įvairinti Lietuvos eksportą ir sumažinti Lietuvos įmonių nuostolius dėl Rusijos paskelbtų sankcijų. Š. m. kovo mėnesį planas dar buvo papildytas įvairiomis priemonėmis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »