Verslas kurs ir diegs daugiau inovacijų

Publikuota: 2015 m. kovo 9 d. pirmadienis

Pagal Europos Komisijos (EK) skelbiamą Europos Sąjungos (ES) Inovacijų reitingą (Innovation Union Scoreboard 2014) Lietuva yra tarp nuosaikiųjų šalių novatorių, lenkianti tik Lenkiją, Rumuniją, Latviją ir Bulgariją. Tačiau, remiantis SEB banko atlikta mažų ir vidutinių įmonių apklausa, šiemet galima tikėtis proveržio − verslas planuoja kur kas aktyviau taikyti ar diegti inovacijas negu prieš metus.

Banko vykdytos įmonių apklausos duomenimis, šiais metais naujų paslaugų ar produktų, o taip pat pokyčių veiklos procesuose žada 7 iš 10 šalies mažos ir vidutinės bendrovės. Pernai tokių planų turėjo gerokai mažiau − 4 iš 10 įmonės.

„Žinoma, šalies novatoriškumą lemia daugelis dalykų − Europos Komisijos indekse vertinami net 25 įvairūs rodikliai. Vis tik mažų ir vidutinių įmonių vaidmuo šioje srityje yra labai didelis, todėl išaugęs jų aktyvumas gali lemti ir geresnes Lietuvos pozicijas Europos Sąjungos šalių reitinge“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Pasak jo, šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 76 tūkst. mažų ir vidutinių įmonių, kuriose dirba beveik 672 tūkst. žmonių, tad šis sektorius turi labai didelį potencialą kurti ir taikyti verslo naujoves. „Inovacijos didina įmonių našumą ir veiklos efektyvumą, o tai yra labai aktualu šiandien, kai investicijų lygis šalyje dėl didžia dalimi objektyvių geopolitinių ir ekonominių priežasčių neauga. Be to, naujovių diegimas galėtų duoti papildomą impulsą eksportui, ypač dabar, kai įmonėms tenka žvalgytis naujų rinkų“,  − sako V. Doveika.

Mažų ir vidutinių įmonių apklausos duomenimis, Lietuvoje daugiausia žadama naujų produktų ar paslaugų − jų rinkai pristatys kas antra įmonė. Aktyviausi ketina būti IT ir telekomunikacijų, pramonės ir prekybos sektoriai. Tačiau jau atsiranda ir įmonių, planuojančių naujoves personalo, verslo procesų valdymo srityje.

„Skatiname verslininkus nuo pat pirmųjų žingsnių, nuo įmonės įkūrimo galvoti apie inovacijas, bet ne tik apie naujus produktus, o ir kitų sričių naujoves, pavyzdžiui, klientų aptarnavimo, pardavimų. Todėl atnaujinome verslo įmonių konsultavimo procesus ir tam pritaikėme specialią „iEngines“ metodiką“, − sako V. Doveika. Ši metodika įmonėms ar jauniems verslininkams leidžia identifikuoti verslo privalumus ir plėtros perspektyvas nepamirštant inovacijų svarbos.

SEB bankas inovacijų temą verslo bendruomenėje taip pat aktualizuoja antrus metus iš eilės rengdamas renginį „Inovacijų laboratorija“, skirtą būtent mažų ir vidutinių įmonių segmentui. Šiemet renginio, kuris vyko kovo 5 d. Vilniuje, tema buvo verslo plėtra ir inovacijos. Renginyje savo  patirtimi ir praktinėmis žiniomis dalinosi verslininkai iš Vokietijos, Olandijos, Švedijos ir kitų ES šalių. „Inovacijų laboratorijoje“ iš viso dalyvavo 300 įmonių atstovai. Tokio pat pobūdžio renginius SEB bankai organizuoja ir Latvijoje bei Estijoje.

Apie apklausą:

Mažų ir vidutinių įmonių apklausą, kurios metu verslininkai teikė veiklos prognozes 2015 metams, SEB bankas Lietuvoje atliko 2014 metų rudenį. Apklausoje iš viso dalyvavo 1 266 Lietuvos įmonės.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »