Verslo atstovai kviečiami dalyvauti EK programoje „Horizontas 2020“

Publikuota: 2015 m. lapkričio 3 d. antradienis

Europos komisija (EK) patvirtino didžiausios ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ naująsias 2016–2017 m. darbo programas. Pagal naujųjų darbo programų kvietimus teikti paraiškas planuojama investuoti beveik 16 mlrd. eurų į mokslinius tyrimus, eksperimentinės plėtros veiklą ir inovacijas. Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kviečia verslo atstovus aktyviai dalyvauti šioje programoje.

„Kviečiu verslo atstovus nepraleisti progos ir dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Paskelbtas net 51 kvietimas teikti paraiškas įvairiose srityse – nuo ateities ir besikuriančių technologijų, transporto, energetikos, kosmoso, nanotechnologijų, informacinių technologijų, daiktų interneto iki žemės ūkio ir daugelio kitų sričių. Nors konkurencija šioje programoje yra didelė, tačiau noriu padrąsinti verslininkus pasinaudoti galimybe ir aktyviau ieškoti tarptautinių partnerių bei įsijungti tiek į didelius konsorciumus, tiek ir patiems bandyti rengti projektus pagal mažoms ir vidutinėms įmonėms skirtą inovatyvumo skatinimo schemą. Primenu, kad Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra teikia nemokamas konsultacijas norintiesiems dalyvauti programoje „Horizontas 2020“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Mažoms ir vidutinėms įmonėms programoje „Horizontas 2020“ yra specialus kvietimas, kuriam 2016–2017 m. yra skirta per 300 mln. eurų. Kvietimo tikslas – skatinti inovatyvių, į tarptautinę rinką orientuotų produktų, kurie užtikrintų tikslinės rinkos segmento kokybinius pokyčius, kūrimą. Projektuose gali dalyvauti įmonės tiek su partneriais (kitomis įmonėmis), tiek ir be jų. Finansavimo intensyvumas siekia 70 proc., taip pat papildomai yra skiriama 25 proc. projekto sąmatos dydžio išmoka netiesioginėms išlaidoms apmokėti.

Lietuva šioje programoje skinasi pirmuosius žingsnius. Europos komisijos skirta dotacija Lietuvos dalyviams nuo 2014 m. pradžios jau siekia 7,48 mln. eurų ir yra paskirta 58 dalyviams iš Lietuvos. Net 488 organizacijos iš Lietuvos dalyvavo teikiant programos „Horizontas 2020“ paraiškas. Lietuvos dalyvavimo programoje sėkmės rodiklis siekia 11,9 proc. (technologinėse srityse siekia net 20 proc.) ir yra šiek tiek mažesnis nei vidutinis kitų ES valstybių narių (13,9 proc.).

Dažniausiai Lietuva bendradarbiauja ir turi projektų su šiomis valstybėmis: Vokietija, Jungtine Karalyste, Prancūzija, Ispanija ir Italija. Pagal tematiką daugiausiai finansuotų projektų yra iš šių sričių: branduolinių tyrimų programos EURATOM, kompetencijos projektų, Marijos Sklodovskos-Kiuri veiksmų programos, pasaulinio lygio infrastruktūrų, informacinių ir ryšių technologijų, maisto ir žemės ūkio sričių.

Informaciją apie kvietimus galite rasti MITA svetainėje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »