Apie IT raštingumą mokyklose: reikia susiimti

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 1 d. ketvirtadienis

Airija, Danija, Izraelis ar Pietų Korėja skaičiuoja, kad apie pusę ekonomikos augimo yra susiję su informacijos technologijomis. Viena to priežasčių – ir IT raštingumas, kurį plėtojant Lietuvai reikia rimtai susiimti, perspėja ekonomistai ir IT rinkos dalyviai.

R. Grajauskas: IT – pusė ekonomikos augimo

„Danske Bank“ vyriausiasis analitikas Baltijos šalyse Rokas Grajauskas pastebi, kad išsivysčiusiose šalyse informacinės technologijos yra vienas iš sparčiausiai augančių ūkio sektorių.

„Akivaizdu, kad vis labiau plečiantis IT panaudojimui kasdieniuose mūsų gyvenimuose, šio sektoriaus svarba tik augs. Gali būti, kad po 10 ar 20 metų tai jau bus dominuojanti ūkio šaka. Šiandien IT sektorius paaiškina apie pusę ar net daugiau ekonomikos augimo tokiose šalyse kaip Airija, Danija, Izraelis ar Pietų Korėja.

Panašius IT sektoriaus augimo tempus pastaraisiais metais demonstruoja ir mūsų kaimynai estai. Be abejo, estams labai padėjo „Skype“ sėkmės istorija, prie kurios prisidėję kūrėjai ir šiandien toliau kuria labai sėkmingas IT įmones. Tačiau estams padėjo ir valdžios dėmesys, siekiant informacines technologijas kuo plačiau įdiegti kiekviename valstybės gyvenimo žingsnyje“, – sako R. Grajauskas.

„Taigi, potencialo tikrai turime. Ko trūksta, tai valdžios suvokimo, kad IT nėra tik prie kompiuterio mėgstančių sėdėti jaunuolių užsiėmimas, bet kad tai gali kurti didžiulę ekonominę naudą. Todėl norint išnaudoti šį potencialą, turime IT sektoriui skirti deramą dėmesį visais lygmenimis – tiek plečiant IT programų finansavimą universitetuose, tiek ir nukreipiant didesnius ES paramos srautus į šį sektorių“, – sakė R. Grajauskas.

A. Guoga: protingas IT švietimas – konkurencinga ateities Lietuva

Europos parlamento narys Antanas Guoga, Vilniuje vyksiančio modernių technologijų ir verslumo renginio #SWITCH! sumanytojas ir organizatorius, sako, kad kiekvienas Lietuvos jaunas žmogus gali būti sėkmingas. Reikia tik rasti tą sritį, kurioje jo veikla būtų užprogramuota sėkmei.

„Norime būti sėkminga, pasaulyje konkurencinga šalis? Privalome jau dabar labai atsakingai ruošti jaunąją kartą skaitmeninio pasaulio iššūkiams. Dviračio išradinėti nereikia. Pasaulyje yra puikių patirčių, kurias galime pritaikyti čia,  Lietuvoje.  Šiandien IT nebėra tik programavimas. Tai daugelį mokslų, kūrybą, verslą  apimanti realybės dalis. Nepakanka sauso IT kurso kokioj 9-10 klasėje. Ko mums reikia, tai visuotinė ir šiuolaikiška vaikų pažintis su IT“, – teigė A. Guoga

Rugsėjo 8–9 d. Vilniuje vyks jau antrasis, didžiausias Baltijos regione modernių technologijų ir verslumo renginys #SWITCH!, kurio dalis, skirta jaunimui. Įkvepiančiomis istorijomis iš vizionierių lūpų, e. verslų „vilkai“ plačių užmojų pavyzdžiais ir padrąsinimu moksleiviai bus skatinami sieti savo ateitį su skaitmeniniu pasauliu. Planuojama, kad renginyje dalyvaus 10 tūkstančių dalyvių – moksleivių, studentų, profesionalų, verslininkų, viešojo sektoriaus atstovų, be to, bus siekiama Gineso pasaulio rekordo – didžiausios programavimo pamokos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »